Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie dzialajacy silownik zamka lewych przednich drzwi w N15


Gość P__S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczow, to moj pierwszy post na forum Almery,

 

Od prawie dwoch miesiecy jstem wlascicielem N15 1.4 z 1999. Moje poczatkowe obawy dotyczace stanu auta uzywanego przez kogos zupelnie mi nie znanego powoli mijaja - przejechalem ponad 2kk i do tej pory nic przykrego sie nie wydarzylo. Jest jeden maly problem, z ktorym kupilem moja almere, taki jak w temacie. Drzwi kierowcy moge otworzyc (zamknac) tylko prz uzyciu klucza. Wtedy dziala zamek centralny i odpowiednio otwieraja sie (zamykaja) pozostale 3 drzwi. Gdy jednak probuje uzyc pilota albo otworzyc lub zamknac kluczem drzwi prawe przednie drzwi, stan drzwi kierowcy sie nie zmienia. Rozebralem te przednie lewe drzwi i za pomoca woltomierza stwierdzilem, ze w momencie zamykania (otwierania) na "grubych" przewodach silownika nie pojawia sie zadne napiecie. Moze nawalil "wylacznik cieplny silownika drzwi przednich lewych" (jest cos takiego na schemacie elektrycznym zamka centralnego w ksiazce WKL z 2000r, ale nie mam pojecia, gdzie fizycznie ten wylacznik sie znajduje). Moze macie jakies doswiadczenia lub sugestie zwiazane z przyczyna i sposobem usuniecia tego problemu? Jesli tak, podzielcie sie.

 

Pozdrawiam fanow Almery,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze po prostu przewod nie kontaktuje gdzies dalej? Jesli nie dochodzi napiecie do jednych drzwi, a do pozostalych tak, to na moje oko uszkodzony jest przewod lub jakies laczenie.

Silownik od centralnego ma 1 - cewke, dzialajaca jak elektromagnes, oraz 2 - styki sterujace pozostalymi silownikami. 2 dziala, jak sam napisales, wiec podejrzewam, ze jest brak kontaktu na ktoryms z przewodow. Za pomoca miernika latwo ustalic czy na przewodzie masowym, czy na zasilajacym, przesledz ten nie dzialajacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość kxt3250

Witam.

Mam ten sam problem . Stwierdziłem przerwę w obwodzie samego siłownika (napięcie dochodzi do złącza przy siłowniku ) . Poszukuje siłownika lewych przednich drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...