Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czemu pracują wentylatory po uruchomieniu auta


yahu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu pracują wentylatory po uruchomieniu auta. dzieje się tak tylko wtedy gdy mam włączoną dmuchawę (co jakiś czas się włączają, a silnik przecież zimny i wolniej sie rozgrzewa). Dodam że chodzi tylko o dmuchawę nie klimę (bo wtedy to na pewno pracują). czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bullitt

nie powinno tak być, może jednak masz tak że klima cały czas się załącza? sprawdź czy jak włączasz dmuchawę to słychać charakterystyczny dźwięk załączania klimy i jest skok obrotów, bo jeśli tak to załącza Ci się klima w chwili jak włączasz dmuchawę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że chodzi tylko o dmuchawę nie klimę (bo wtedy to na pewno pracują). czy tak ma być?

 

Pierwsze co mi przychodzi, to to, że włącznik od AC się zawiesił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukers

witam!

Sprawdz czy masz ustawienie nadmuchu na szybe - jezeli tak to normalne - wtedy klima sie wlacza co jakis czas mimo NIE wcisnietego przycisku AC i wentylatory startuja.

Przelacz nawiew np na kratki i zobacz czy jest wszystko ok - wentylatory powinny byc w spoczynku no chyba ze sie auto zgrzeje wtedy beda chlodzic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie słyszę ten dźwięk włączania klimy. i nawet ta rurka robi się zimna. ale do środka nie wieje zimno, chyba że załączę klimę. jutro zobaczę czy mam wtedy nadmuch na szybę (jak się załączają) czy na siebie. ale wydaje mi się że tak jest bez względu na to gdzie ustawiony jest nadmuch. a czy jakby zawieszony był włącznik klimatyzacji to cały czasz by chłodziła chyba a u mnie chłodzi dopiero jak włączę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, uszkodzony bąć odłączony czujnik temperatury silnika (ten dwu pinowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale silnik się nie przegrzewa. wskaźnik dochodzi do połowy i się zatrzymuje, a później to ani drgnie. ale dzięki za rady będę kombinował dalej

 

[ Dodano: Czw 10 Maj, 2007 15:20 ]

a tak w ogóle to dziś robię piąty bieg w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. do Siedlec daleko z Gorzowa. a ten warsztat ktoś polecił mi na forum. jak będzie dobrze to zostawię namiary na gościa. a części bierze ze starych skrzyń od nissanów których trochę ma. tyle tylko że nie robi tego szybko, tzn dziś zostawiłem a chyba jutro odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale silnik się nie przegrzewa. wskaźnik dochodzi do połowy i się zatrzymuje, a później to ani drgnie.

 

Wlasnie sie zastanawialem czy to normalny objaw,ze wskaznik temp.dochodzi do polowy i ani kroku dalej,nawet jak pozostawie silnik wlaczony przez jakis czas i nie wiem czy silnik sie nie przegrzewa,bo nie slysze czy wentylator sie zalacza,a jak podnioslem mache i chwile zaczekalem to tez nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ma być że dochodzi do połowy. i właśnie włączanie wentylatorów nie pozwala przegrzać silnika i utrzymuje wskaźnik w tej pozycji. też tak mam tylko że mi załączają się nawet wtedy kiedy silnik jest zimny (czyli zaraz po uruchomieniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie,tylko ze ja otwieram mache a tam niezle ciepelko,wiec czekam kilka minut by sie wlaczyl(y) wentyle,a tu cisza.Silnik pracuje równiutko i cicho,ale nie uwierze ,ze sam obieg cieczy jest w stanie utrzymac stalą temperature--no chyba ,że ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie chyba powinny kręcić co jakiś czas bo faktycznie sama woda nie odbierze tyle ciepła

 

[ Dodano: Pią 11 Maj, 2007 22:42 ]

auto odebrane od mechanika. piątka działa bez zarzutów cena 700 zł (wymiana koła piątego biegu i coś tam jeszcze chyba synchronizatory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...