Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd w ASO


Gość Pepe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro wybieram się do ASO na przegląd mojej Almery N16. Ma ona 4 lata i około 46000 km przebiegu silnik 1.5 16V 98KM. Według książki serwisowej należy zrobić przegląd po 60000 km ale jego koszt wyniesie pewnie około 1000 zł. Ja jednak chciałbym zrobić tzw. mały przegląd + serwis klimy, czyszczenie przepustnicy, czyszczenie tylnych zacisków hamulcowych bo troche obcierają. Poradzcie mi warto robić ten po 60000 tys km czy wystarczy po 45000 mały przegląd ? Interesuje mnie tylko przegląd w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisales tez kiedy robiles ostanio jakis przeglad...

 

serwis klimy? jezeli nie masz rozszczelnienia to wystarczy wymiana filtra przeciwpylkowego, ogledziny szczelnosci (wymiana plynu nie bedzie konieczna)

 

Czyszczenie zaciskow to drobnostka, kilka zlociszy.

Ja za przeglad 30kkm placilem okolo 700zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danstan
Poradzcie mi warto robić ten po 60000 tys km czy wystarczy po 45000 mały przegląd ? Interesuje mnie tylko przegląd w ASO.

Pomiędzy przeglądami tzw. "małym" tj. po 45 kkm. ( wymienialne na 3 letni okres eksploatacji auta ), a tzw. "dużym" tj. po 60 kkm. ( wymienialne na 4 letni okres eksploatacji samochodu ) są znaczne różnice."Duży" przegląd obejmuje wszystkie czynności obsługowe tzw."małego", a ponadto :

- wymianę płynu układu chłodzenia silnika,

- wymianę świec zapłonowych,

- wymianę płynu hamulcowego,

- wymianę filtra przeciwpyłkowego zwanego też kabinowym,

- wymianę oleju w manualnej skrzyni biegów ( lub wymianę płynu w automatycznej skrzyni biegów, o ile w samochodzie występuje ),

- wymianę wkładu filtra powietrza ( tak podaje instrukcja. Ja uważam, iż wkład podobnie jak olej w silniku należy wymieniać podczas corocznych przeglądów )

Wybór, z czego skorzystać, "małego" czy "dużego" przeglądu należy wyłącznie do właściciela samochodu. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż zgłoszenie się z 4-letnim autem na przegląd w ASO skutkować może wykonaniem z automatu ( po 48 miesięcznej eksploatacji ) tzw. "dużego przeglądu".

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 tysiecy, ja bym robil maly przeglad i ustal wczesniej dokladnie co ma byc zrobione. ja wybieram sie na duzy przeglad. opiekun z ASO powiedzial ze dla samochodow po gwarancji duzy przeglad wyglada tak: 300 zl za przeglad + oplaty za to co jest do wymiany, plyny, klocki itd. jak kupisz wlasne plyny, olej itd to na pewno wyjdzie taniej.

co do klimy, raz na dwa lata powinno sie wymienic srodek chlodniczy (w ASO twierdza ze nie trzeba, ale polecam opinie prawdziwych fachowcow z zakladow zajmujacych sie profesjonalnie serwisem klimatyzacji) - wymiana plyny klimatyzacji ze sprawdzeniem szczelnosci to 120-150 zl, filtr mozna wymienic spokojnie samemu, koszt dobrego filtra 50-60zl (w ASO 90zl), koniecznie raz na rok odgrzybianie, w zakladzie ultradziwiekami 50 zł albo samemu pianką za ok 25zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisales tez kiedy robiles ostanio jakis przeglad...

 

serwis klimy? jezeli nie masz rozszczelnienia to wystarczy wymiana filtra przeciwpylkowego, ogledziny szczelnosci (wymiana plynu nie bedzie konieczna)

 

Czyszczenie zaciskow to drobnostka, kilka zlociszy.

Ja za przeglad 30kkm placilem okolo 700zl

ostatni przegląd robiłem równy rok temu i był to mały przegląd, 2 lata temu robiłem duży

 

[ Dodano: Pią 11 Maj, 2007 12:34 ]

noi zrobiłem duży przegląd po 60000 km oraz serwis, napełnianie i odgrzybianie klimy, czyszczenie klocków hamulcowych z tyłu bo coś piszczało, czyszczenie przepustnicy bo była brudna klimatyzacji i wyszło 1063 zł w Japan Motors B-Biała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noi zrobiłem duży przegląd po 60000 km oraz serwis, napełnianie i odgrzybianie klimy, czyszczenie klocków hamulcowych z tyłu bo coś piszczało, czyszczenie przepustnicy bo była brudna klimatyzacji i wyszło 1063 zł w Japan Motors B-Biała

 

Czy mógłby kolega dokladnie określić co było robione i jak to wygląda - znaczy się jakie koszty trzeba pokoleji ponieść??

 

Zastanawiam się sam nad zrobienieniem takiego przeglądu i tu pytanie do grupy warszawskiej:

 

Jakie ASO Nissan na terenie Warszawy możecie polecić do takiego właśnie przeglądu który kompleksowo załatwi mi duży przegląd i nie zedrze ze mnie (nieuczciwie) ogromnej ilości kasy??

 

Dziękuję za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danstan
Jakie ASO Nissan na terenie Warszawy możecie polecić do takiego właśnie przeglądu który kompleksowo załatwi mi duży przegląd i nie zedrze ze mnie (nieuczciwie) ogromnej ilości kasy??

Ciężko poradzić :029: , ale poczytaj wypowiedzi o cenach serwisowania w ASO ( także, chociaż niewiele o ASO warszawskich ) tutaj:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=13349

może coś Waszmość wybierzesz. :065:

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noi zrobiłem duży przegląd po 60000 km oraz serwis, napełnianie i odgrzybianie klimy, czyszczenie klocków hamulcowych z tyłu bo coś piszczało, czyszczenie przepustnicy bo była brudna klimatyzacji i wyszło 1063 zł w Japan Motors B-Biała

 

Czy mógłby kolega dokladnie określić co było robione i jak to wygląda - znaczy się jakie koszty trzeba pokoleji ponieść??

 

Zastanawiam się sam nad zrobienieniem takiego przeglądu i tu pytanie do grupy warszawskiej:

 

Jakie ASO Nissan na terenie Warszawy możecie polecić do takiego właśnie przeglądu który kompleksowo załatwi mi duży przegląd i nie zedrze ze mnie (nieuczciwie) ogromnej ilości kasy??

 

Dziękuję za podpowiedzi :)

Więc tak robione było:

Wymiana oleju Shell Helix 5W40 3 litry 109 zł 60 gr

Wymiana płynu hamulcowego 15,69 zł

Wymiana filtra powietrza 75,23 zł

wymiana świec zapłonowych 84,77 zł

wymiana filtra przeciwpyłkowego 68,22 zł

wymiana filtra oleju 38,80 zł

przegląd samochodu po 60000 km 395,28 zł

DODATKOWO

serwis klimatyzacji tzn. wymiana czynnika chłodzącego sprawdzenie szczelności 146,40 zł

odgrzybianie klimatyzacji 54,75 zł

czyszczenie zacisków klocków hamulcowych z tyłu bo obcierały gratis

czyszczenie przepustnicy gratis

wymiana żarówki tej od światła we wnętrzu pojazdu 3 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...