Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Doładowanie akumulatora w 2,2di


grzesis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Mam pytanie do użytkowników n16 2,2di lub innych pojazdów , a mianowicie czy doładowujecie akumulator co jakiś czas prostownikiem czy starcza wam doładowanie przez alternator. Odkąd zacząłem jeździć na światłach zauważyłem że w mojej Centrze Futura 75Ah ,,magiczne oczko” zmieniło kolor z zielonego na czarny co oznacza że trzeba podładować. Napięcie na akumulatorze przy wyłączonym silniku 12,4V, a przy zapalonym 14,4V. Jak jest u Was? (akumulator ma 1,5 roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danstan
Odkąd zacząłem jeździć na światłach zauważyłem że w mojej Centrze Futura 75Ah ,,magiczne oczko” zmieniło kolor z zielonego na czarny co oznacza że trzeba podładować.

Witaj

Może jeździsz na zbyt krótkich odcinkach, aby alternator miał czas na podładowanie akumulatora. :< W dieslu chyba większy pobór prądu przy pierwszym rozruchu niż przy silniku benzynowym, bo i świece żarowe ciągną i potem rozrusznik, a następnie światła i może inne jeszcze odbiorniki. Ja przejeżdżam dziennie ok 30 km, a weekend wyskok na działkę, łączny przelot weekendowy to ok 60 km i "magiczne oczko" w Centrze cały czas "zielone". :) Tak więc od zainstalowania akumulatora w samochodzie 1,5 roku temu, nie wyjmowałem go bo nie miałem potrzeby doładowywania. :) To tyle. Może inni coś jeszcze podpowiedzą.

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klajgus
Moze warto wyczyscic przewody od alternatora, zeby ladowanie bylo wieksze... Moze sa zasniedziale?

kolega pisze ze na zapalonym silniku ma 14,4V wiec ładowanie jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba obydwa parametry są w normie więc nie ma się czym przejmować. Raz w tygodniu warto zrobić troszkę dłuższy przejazd i być może "oczko" wróci do normy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podładowałem aku i jest wszystko ok, ,,Magiczne oko" świeci na zielono, a przyczyna to chyba to że jeżdżę głównie na krótkich dystansach ( do 10km i gaszenie). Ciekawi mnie czy koledzy podładowujecie swoje aku czy wystarcza Wam alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...