Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wentylator...


Gość wieko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Mam pytanie: Dlaczego po przejechaniu ok 30 km ze średnią prędkością 80-90 km/h zawsze włącza się wentylator chłodnicy? Tym bardziej, że wskazówka temperatury jest w środku skali (czyli ok.) i jazda jest najnormalniejsza na świecie (żadne tam stanie w korku i podjeżdżanie po 2 metry...).

co jest?

a) słabo wydajna chłodnica?

B) czujnik temp.?

 

a może Almery 1.6 tak mają...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym czy jest prawidłowy ?

Może jest za niski lub też pusty . W mojej zapina się jak przekroczy lekko ponad połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam N15, ale sądzę że algorytm działania chłodzenia jest podobny. Obserwowałem przemieszczanie się wskazówki temp , jednocześnie oglądając szczególowe wskazania na laptopie. Przy około 80-85 wskazówka jest na środku skali i pozostaje tam dopóki albo nie schłodzi się ablo nie zacznie przegrzewać się silnik. W każdym razie u mnie wentylator włącza się przy 97C (wskazówka cały czas jest na środku skali) i chłodzi silnik do c.a.88-90, po czym się wyłącza i tak w kółko co 2-3 minuty. Głownie obserwowałem to na postoju , ale sądzę że w czasie jazdy jest identycznie, choć oczywiscie wentylator jest wspomagany przez opływ powietrza. Jeżeli u Ciebie chodzi non stop , to może rzeczywiście występuje któryś z problemów wskazywanych przez kolegów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator chłodnicy załącza przy różnych temperaturach cieczy chłodzącej. Zależy to od prędkości jazdy oraz używania klimatyzacji. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
Wentylator chłodnicy załącza przy różnych temperaturach cieczy chłodzącej. Zależy to od prędkości jazdy oraz używania klimatyzacji. Pozdrawiam.

 

jeśli odpalisz klimę od razu dopalasz oba wentyle ( n16)

jadać - naprawdę nigdy nie słyszałem wentyla!

w sumie stojąc w korku tez go nigdy nie słyszę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...