Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N16 1.5 problemy


Gość darek1120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darek1120

Mam Almere 1.5 2001 przejechane 96000km (na pewno oryginalny) i mam pytanko. Albo mi sie wydaje albo jest strasznie zamulona. Jak sie daje gaz do deski samochód powinien ruszyc do przodu podczas gdy moja almera zachowuje sie tak jakbys delikatnie dodał gazu. Przy wyprzedzaniu trzeba redukowac nawet o 2 biegi. Czy to jest normalne? Wydaje mi sie ze nie bo jeżdziłem miesiac xsara 1.4 i tam jak dałem gaz w deske to ten samochód szedł (nie piorunująco bo to tylko 75KM ale czuc było takie odejscie do przodu).

Opórcz tego czasem (ale dosc rzadko) jak dojerzdzam do skrzyzowania i wciskam sprzegło lub wyrzycam na luz, obroty na jakąs sekunde-dwie spadają tak do 500obr/min (słabnie wspomaganie itp...), czy ktos ma lub miał podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadające obroty mogą być spowodowane:

1) brudną przepustnicą

2) zabrudzonym przepływomierzem.

Radzę wyczyścić przepustnicę (wraz z silniczkiem krokowym)

Jeżeli to nie pomoże to trzeba się zastanowić nad sprawdzeniem błędów w komputerze:

Najlepiej to zrobić w Nissanie (ok. 100PLN), byłem w zwykłym warsztacie i niewiele pomogło a skasowali 50 PLN.

Almery mają bardzo zamulony komp. dostosowują się do zabrudzających się elementów, ale po wyczyszczeniu, albo wymianie trzeba zrobić dostosowanie bo same tego nie zrobią i komputer będzie pracował jak ze starymi i brudnymi częściami.

Jakie masz spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo Bogowie forum już mnie poinstruowali o konieczności korzstania z wyszukiwarki ( ile godzin można dzieńnie spędzać na wyszukiwaniu) , ale te objawy może powodować każdy czynnik (część ) w silniku samochodu jestem na etapie prób i błedów jak będę coś wiedział więcej to odpiszę.

Pozdrawiam Bogów Forum AVE CEZAR :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość danstan
Czy można i jak można sprawdzić poprawność działania przepływomierza.

Witam

W odpowiedzi do poczytania taki post z forum AC Nissan Club : "Wiadomość nadesłana przez: foxtrade (29.04.2004 00:01)

 

Tytuł: Uwaga do wszystkich posiadaczy Almer z silnikiem QG1,5 na gwarancji

 

Treść: W Almerkach z silnikiem 1,5 a być może i 1,8 zainstalowany jest czujnik przepływu powietrza (nr 226805U400, w 1,5), który się zużywa. Objawy są następujące wraz z ilością przejechanych kilometrów wzrasta lub maleje średnie zużycie paliwa. Wdawać by się mogło, że do szczęściarzy należą ci, którym maleje, ale to nie prawda. Po prostu błędne wskazania powodują, że mieszanka jest za bogata lub za uboga tak źle i tak niedobrze. Proponuję wam, jeżeli wasze autko przejechało już 60000 byście zażądali podczas każdego przeglądu serwisowego wydruk o stanie tego czujnika jest to wykres w postaci prostej wyskalowany od 50 do, 150% na którym w zakresie od 90 - 110% zaznaczony jest zakres pracy prawidłowej czujnika oraz gdzieś aktualne wskazanie, jeżeli powyżej 110% mieszanka za bogata poniżej 90% mieszanka za uboga w zakresie 90 - 110% mieszanka prawidłowa. Ja o tym fakcie dowiedziałem się przypadkowo, gdy kiedyś zauważyłem, że sonda lambda cały czas wskazuje za bogatą mieszankę na wolnych obrotach. Jak się później okazało mój czujnik wskazywał, 134% ale to nie było takie bolesne bardziej zabolała mnie cena 2800 niestety moje autko było już wtedy po gwarancji?

Bosch podaje, że nie jest określona żywotność tego czujnika może wynosić ona, od 10000 bo były już takie przypadki, że po 10000 był do wymiany, ale to skrajny przypadek."

To tyle w kwestii odpowiedzi na postawione na wstępie pytanie.

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymieniłem przeływkę za 200zł ( oryginał BOSCH) w Katowicach , a w Chorzowie oferowali za 380 zł ( ul. Zielony Zaułek) , pewne objawy ustąpiły , mianowicie dziura przy 4,5 tys obr. ale pozostałe bolączki zostały( szarpanie miedzy 2 - 3 tys obr) jednak myślę że to zespół chorobowy. Działam dalej AVE :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł: Uwaga do wszystkich posiadaczy Almer z silnikiem QG1,5 na gwarancji

 

Treść: W Almerkach z silnikiem 1,5 a być może i 1,8 zainstalowany jest czujnik przepływu powietrza (nr 226805U400, w 1,5), który się zużywa.

 

Rozumiem że chodzi tylko o almery po lf :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danstan
Rozumiem że chodzi tylko o almery po lf :|

Witam

Wg mojej skądinąd skromnej wiedzy tych przed FL także. :( Chyba przypadek Waćpana najlepiej o tym świadczy :

No i po kłopocie wczoraj pojechałem do T&T i sprawdzili autko na komputerze okazało się że mam padnięty przepływomierz, od ręki wymienili i autko śmiga jak nowe. A oto koszty:

Przepływomierz 400 zł

diagnostyka+ robocizna 122 zł

w sumie całość 522 zł

wymiana trwała ok 20 minut.

trochę bolało ale wolałem mieć to z głowy od ręki

Ale, ale zwróć uwagę na datę cytowanego postu - 2004 rok. Przepływki ulegają zużyciu niezależnie od modelu N16 :029: , dlatego, dla zainteresowanych, podałem ten post z innego forum, w którym opisany jest przypadek modelu z przepływomierzem o oznaczeniu nr 226805U400, w silniku 1,5. Badanie na komputerze pokazuje od razu stan przepływomierza. W mojej Almie po przebiegu > 55 kkm komputer określił stan przepływki na 101 %. Czyli jest OK ! To tyle w kwestii wyjaśnienia.

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danstan
Dzięki za wyjaśnienie, teraz dopiero zobaczyłem że zadałem pytanie niezbyt inteligentne aż się zaczerwieniłem :oops: Pozdrawiam

No problem. :) Jak tylko potrafię to zawsze chętnie wyjaśnię lub pomogę. :)

Pozdrawiam, życząc już dalszej bezawaryjnej jazdy :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...