Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dławiąca się Almerka


Gość rycerek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rycerek

Mam założoną sekwencyjną instalację gazową w Almerce N15 (BIGAS), ostatnio zauważyłem gdy jeżdżę na paliwe w zakresie 2000-3500 obrotów strasznie mi dławi, nie przyspiesza, odczucie tak jabky coś było przytkane.

Może ktoś z kolegów wie co to może być??

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rycerek, a od kiedy masz założoną sekwencję? Jeśli od niedawna i 1-szy raz to zauważyłeś to dość możliwe jest że lpg rozjechał Ci mapę benzyny. Oczywiście to tylko jedna z opcji, ale stosunkowo łatwa do samodzielnego potwierdzenia. Musisz zresetować ECU, ponownie je zadoptować i zobaczyć czy efekt ustąpi czy nie. Jeśli tak, to trzeba będzie gnębić gaziarza o lepsze ustawienie mapy lpg ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rycerek

dławienie zaczęło narastać juz od dłuższego czasu, ale na pewno zaczęło ją dławić około rok temu, jeżeli wejdzie powyżej 3500 obr. to zaczyna być ok;

nie wiem czy to sonda czy przepływomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zmienia postać rzeczy, lpg raczej winy nie ponosi. Przyczyn oczywiście może być wiele:
- sonda
- MAF
- brudna przepustnica
- brudny MAF
- brudne wtryski (to trochę wina lpg)
- brudny EGR (w każdym razie coś takiego wyczytałem na forum Pulsara - tzn australijska Almera )
- zakłócony sygnał MAF (to też z f. pulsara) tzn zbyt duży spadek napięcia na kabelku z maf do ECU
- nieszczelności w dolocie

Moja Almerka też jest trochę mułowata w zakresie 2000-3000, ale to pp przez rozjechanie mapy przez lpg (mam od miesiąca), u mnie skrócone są czasy wtrysku.
Sondę i MAF można sprawdzić interfejsem, resztę niestety musi ocenić dobry mechanik ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki

 

... już naprawiłeś :D . Poważniej jak dojdziesz co to jest to daj znać na forum. Sprawdzenie sondy jest opisane w "Zrób to sam", aczkolwiek z tego testu niewiele będziesz wiedział o wartościach stanu niskiego i wysokiego (powinno być c.a 0.1-0.8V)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...