Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż używanej instalacji LPG


Gość Bodek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bodek1968

Ratuję się jak mogę przed sprzedażą mojego suniaka na części i zastanawiam się nad montażem używanej instalacji LPG.O nowej nie myślę bo będzie niewiele tańsza od mojego auta :)Oczywiście nie będę tego robił sam bo nie chciał bym czegoś zchrzanić.Wiem,ze to nielegalne itp rzeczy,ale ten aspekt sobie odpuszczam.Interesuje mnie tylko opinia na temat strony technicznej.Myślałem kupić jakąś krótko używaną instalację z gwarancją na zbiornik(z tym nie ma problemu).Mój suniak to zwykły gaźnikowiec 1.3/89 rok.Ktoś już coś robił takiego?Za jaką instalacją się oglądać i na co zwracać uwagę?Jak ta opcja mi nie wypali to pozostanie mi tylko rozbieranie auta po kawałku.Trochę szkoda,ale cóż.Jak będzie mus.Pozdrawiam i czekam na konkretne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie będę tego robił sam bo nie chciał bym czegoś zchrzanić

 

No to jak sam tego nie bedziesz robil, a jak chcesz miec wbite w dowod to pewnie musisz dac do gaziarza jakiegos.

 

Co do instalacji to zwykla najtansza, wazne zeby parownik byl w miare dobrym stanie. Zbiornik sobie kupisz jaki tam potrzebujesz, no i zawory i juz. Ja na Twoim miejscu jakbym juz cos takiego robil to bym przynajmniej zainwestowal w nowe przewody miedziane i laczniki do zaworow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupil uzywana butle z certyfikatem a reszte gratow nowych. Ja zakladajac sekwencje oddalem graty z instalacji II gen za grosze i pewnie takich ludzi jest duzo. Proponuje pojezdzic po gazownikach osobiscie i ponegocjowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując całą instalke zwróć uwage z jakiego auta była instalka czy przewody są odpowiednio długi wtedy póścisz je którendy ci będzie pasować a jak zostanie to zrobisz spiralke. Zwróć uwage na parownik jak wygląda i czy nie jest zajechany. Ważne też jest gdzie najlepiej wsadzić butle jak cylindryczną to z której strony ci będzie pasować i po której stronie była w wcześniejszym aucie gdyż musisz wiedzieć jaki zawór jest w butli lewy czy prawy. Jeśli będziesz chciał zalegalizować musi być zawór z cewką na butli żeby gazownik był skłonny podbić. Kolanka do połączeń układu chłodzenia kupisz za jakieś 4-5zł szt. u gazownika. Ja pytałem gazowników i wołają różnie ja dałemn 150 za fakturke i papierki potrzebne do zalegalizowania. Jak dobrze estetycznie zrobisz to gazownik nie będzie sie bał podpisać pod czym takim.

Byłem u 3 gazowników jeden za 300zł chciał drugi 200 i troche marudził potem pojechałem to bardzo chciał. Godzą sie gdy maja mało rpoboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...