Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N16 Gałka zmiany biegów


Gość robi_zab

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robi_zab

Witam,

 

Mam ze swoją almerą rok 2003 1.5 benzyna mały problem . Jeżeli samochód jest zmarznięty np. po nocy i wnętrze samochodu się nie ogrzeje To przy większych obrotach 2 500 i wyżej roznosi się rezonans - hałas (drżenie metaliczne ) gałki biegów. Jak ją trzymam mocna całą dłonią to hałas ustaje jak puszcze powraca. Po nagrzaniu się wnętrza gałka zachowuje się normalnie i jej nie słychać .

Czy w takim przypadku muszę wymienić gałkę na nową ? czy też mam jakiś problem ze skrzynią ? Czy ktoś z czymś takim się spotkał?

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim przypadku muszę wymienić gałkę na nową ?

 

Na 99 % mamy do czynienia z uszkodzeniem wewnętrznym gałki. Znam kilka takich przypadków. Czyli gałka do wymiany. No, jeśli tobie to przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś podobnego u siebie. Gałka brzęczała w tzw. górnych położeniach i musiałem ją trzymać aby było cicho w aucie. Ponieważ odbywało sie to w trakcie gwarancji auta w ASO szybko zdiagnozowali przyczynę. Do wymiany poszedł przegub, osłona dolna i nakładka dzwigni zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robi_zab

Dzięki za pomoc spróbuje wymienić gałkę na nową. Jak nie pomoże

to sprawdzę przegub, osłona dolna i nakładka dzwigni zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...