Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Filtr Pcv

Guest NX
 Share

Recommended Posts

Słyszał ktoś może o Filtrze PCV w Nissani Primerce P11 1.6 GA16DE ???

Jastt umieszczony w komoże filtra.

w książce pisze że trzeba go wymieniać ale nie wiem gdzie go moge kupić :?

Guest darecki

Znalazłem też u siebie w p10 ga16de. po wyjęciu okazało sie że stasznie wilgotny :shock: (nie wiem czy taki ma wlaśnie być :wink: ) i jeszcze bardziej brudny :shock: . Muszę sie dowiedzieć w JC AUTOczy mają coś takiego.

Dzwoniłem do ASO, mają :) okło 30 zeta :shock:

pzdr

Zdaje się, że można ten filterek w czymś przepłukać - jakiejś benzynie czy czymś... Może nie trzeba od razu tego wymieniać.

Ci w salonie mają ceny z kosmosu dajcie spokój 30 zeta za kawałek jakiegoś filcu. Ja czytałem w książce serwisoewej do P10 i P11 że trzeba go wymieniać ja jest zasyfiony :D

nie trzeba chyba tego filterka kupować- można założyć kawałek jakiegokolwiek filcu, a poza tym to najlepiej rozłączyć odmę od układu dolotowego(odprowadzając ją pod silnik).Dokładnie opisał temacik Coobcio w dziale Tuning(chyba?).Silnik staje się troszkę sprawniejszy....

Guest Rafał L

Ja wymieniałem na nowy już z pół roku temu. Wziąłem kawałek filcu o podobnej grubości i wyciąłem na kształt starego. Narazie wszystko jest ok.

Najlepiej jest go wyjac w cholere powstala dziure zaślepić a na pzrewód od odmy zalozyć taki maly kolorowy filterek są one np tu: www.toptuner.com

Dzieki temu mozna zyskac pare kucyków :wink:

Acha napewno co wymyśle zwsze to troche koników na zaprzęgu. Jeszcze myśle nad stożkiem ale tak piszą żej jest szklodliwy dla silnika :?:

Nie wiem czy wybrac stożek czy wkładke k&n

CAI ze stozkiem K&N dobże zaimpregnoway oliwą i jazda... koeljne pare kucy więcej i nie trzeba wydwac kasiory na nowe wkaldy do puchy :D

I do tego jakże piękna melodia wydobywająca się spod maski po wcisśnieciu gazu do deski... Jam... Jam...

• 2 weeks later...
Guest darecki

Ja kupiłem filtr powietrza od odkurzacza zelmer"orion" taki kwadratowy, złożyłem na pół nie przecinając, wyciełem odpowiedni kształt i po sprawie, założyem w odpowiednie miejsce i jest oki. KOSZT 1(jedna) złotówka :!:

pzdr

• 1 year later...
Guest N_15

Filtr PCV :roll: Wszyscy piszą o filtrze :mrgreen:

Chciałem się zapytać czy w silnikach GA 1.4, 1.6 jest coś takiego jak zawór PCV??? :oops: Gdzieś wyczytałem w książce od innego samochodu, że taki zawór powinien się znajdować w obudowie pokrywy zaworów :roll: Czy ten zawór też trzeba czyścić??? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

Guest lukasz_lublin

dobrym rozwiazaniem i tanim :) jest wkład do filtra akwariowego taki kawalek waty sprasowanej z Aqa-szut w akwariowym beda wiedzieli o co wam chodzi koszt 1,5 :D a nic sie z niego nie sypie i nie wada do puszki.

• 2 weeks later...
:lol: W obudowie filtra powietrza znajduje się „ filtr par oleju” (PCV). W instrukcji od Almerki wyczytałem, że należy go wymieniać co 60000 km przebiegu :):P