Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N16 przed czy po FL


Gość wgerwat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wgerwat

Interesuje mnie zakup Almery N16 poj.1.5, ale tu rodzi sie pytanie czy facelifting tego modelu przyniosl wiecej dobrego czy wiecej zlego?

1.Czy swiatla modelu przed FL sa wyraznie slabsze (wiem o problemach z refrektorami Almery po FL)

2.Co z silnikami, czy zmienila sie ich podatnosc na "zagazowanie"

3. Jak oceniacie ogolna poprawe jakosci?

 

Szczegolnie zalezy mi na wypowiedziach osob ktore mialy stycznosc z obiema wersjami.

 

Innymi slowami czy warto doplacac do egzemplazy po faceliftingu? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
Interesuje mnie zakup Almery N16 poj.1.5, ale tu rodzi sie pytanie czy facelifting tego modelu przyniosl wiecej dobrego czy wiecej zlego?

1.Czy swiatla modelu przed FL sa wyraznie slabsze (wiem o problemach z refrektorami Almery po FL)

2.Co z silnikami, czy zmienila sie ich podatnosc na "zagazowanie"

3. Jak oceniacie ogolna poprawe jakosci?

 

Szczegolnie zalezy mi na wypowiedziach osob ktore mialy stycznosc z obiema wersjami.

 

Innymi slowami czy warto doplacac do egzemplazy po faceliftingu? :/

 

powiem Ci tak.

światła w n16 przed liftem sa naprawdę ok a nawet powiedzialbym ze lepsze niż te po fuzji

do tego odbłyśniki sie nie wypalają

co do silnika - 1.5 nie bierze oleju i ponoć dobrze znosi gazzzz

ale jedno ale

w n16 przed liftem lubi rdzewieć tylna klapa wokół spryskiwacza

no i to na tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do silnika - 1.5 nie bierze oleju i ponoć dobrze znosi gazzzz

 

ja bym jeszcze dodał że po lifcie ma 8 kucy więcej

 

w n16 przed liftem lubi rdzewieć tylna klapa wokół spryskiwacza

 

po lifcie niestety też :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jak loteria....ostatnio widziałam na warsztacie almę po fl z padniętymi wtryskami....światła w almie przed fl są bardzo, bardzo ok...może wybierz pod względem wyglądu ;-) i z zewnątrz i wewnątrz bardziej misie podoba oczywiście ta sprzed fl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
a jak jest z tymi przepływomierzami?? czy te po LF nie maja tych DROGICH??? bo jak tak to wielki minus dla almery po LF

te po lifcie maja przeplywki tansze

te tansze zdazaly sie rowniez w almach z przed liftu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te po lifcie maja przeplywki tansze

te tansze zdazaly sie rowniez w almach z przed liftu!

 

A mnie się zdawało że to właśnie po lifcie są drogie przepływomierze :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kristo78

Witam serdecznie posiadacz almerek :)

 

Mam zamiar kupić almere N16 po FL z silnikiem 1.5 . Mam już upatrzony konkretny egzemplarz.

Autko jest naprawdę ładne , dobrze wyposażone , krajowe , serwisowane etc.

Mam pytanie czy podłączając do kompa w ASO samochód uda się wykryć jego poważniejsze niedoskonałości ? Bo trochę się przeraziłem (czytając to forum) , że wydam kupę kasy na używane auto 4 letnie i będę musiał w nie bez przerwy ładować. Wymiana skrzyń , silników , czujnik wałka ...brr.

W nowych autach tego nie powinno się spotykać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze na forum czesto wypowiadaja sie ludzie ktorzy maja jakis problem z samochodem. Pozatym nie ma auta doskonalego. Ja kupilem w styczniu almere 1.5 z 2002 i poki co jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc co do almerki to po lifcie je st zdecydowanie wewnetrznie i zewn. piekniejsza

 

[ Dodano: Wto 15 Maj, 2007 23:26 ]

poza tym jestem zdania co kolega capiga wg. mnie przede wszystkim zalezy to od poprzednich uzytkownikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lifcie je st zdecydowanie wewnetrznie i zewn. piekniejsza

Nie wiem jak wewnatrz, ale zewnatrz to sie mozna klocic. Lampy ladniejsze te po fl, ale zderzak juz przed. Tyl rzecz gustu. Mi akurat jeden jak i drugi sie tak samo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc co do almerki to po lifcie je st zdecydowanie wewnetrznie i zewn. piekniejsza

 

[ Dodano: Wto 15 Maj, 2007 23:26 ]

poza tym jestem zdania co kolega capiga wg. mnie przede wszystkim zalezy to od poprzednich uzytkownikow

 

 

Polemizowałbym. Np. w miejscu na środku deski rozdzielczej gdzie Almera przed liftem ma zamykany elegancki schowek (bardzo przydatny), N16 po lifcie ma wgłębienie, w sumie nie wiadomo na co. Z zawnątrz - moim zdaniem zderzaki z listwami (zwłaszcza tymi w kolorze nadwozia) przed liftem były ładniejsze. Reflektory też przed liftem były ładniejsze. O wyglądzie aut po lifcie decydowali moi zdaniem w dużej mierze księgowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Moze ischowek na konsoli w Polsce wycofano ale we Francji zauwazylem kilka egzemplazy z takowym. Pozatym w kwestii swiatel zarowno przednich jak i tylnych... nie ma o czym rozmawiac. po lifcie ALMA jest piekna. No ale przeciez to kwestia gustu. :one:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ischowek na konsoli w Polsce wycofano ale we Francji zauwazylem kilka egzemplazy z takowym

 

Nie wydaje mi się żeby tyko w Polsce miał być ten schowek wycofany ;)

Być może widziałeś egzemplarze z komputerem pokładowym, te nie miały schowka w konsoli i przed liftem i po bo w tym miejscu jest monitor komputera.

Ale faktycznie, to wszystko kwesta gustu. Mnie osobiście bardziej podobaja się, zwłaszcza z zewnątrz, auta przed liftem dlatego takie kupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem wersje taka jak moja czyli 1,5 Visia. ;)

 

[ Dodano: Czw 17 Maj, 2007 17:00 ]

Bez komputera. Ale ze schowkiem chyba ze da rade go zainstalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schowek z N16 przed FL wejdzie spokojnie do N16 po FL - te same rozmary zaczepów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wgerwat

Dzieki za wszystkie uwagi..., cierpliwie czekam na wiecej. ;)

pozdrowienia.

:)) :))

 

[ Dodano: Nie 08 Lip, 2007 14:36 ]

Dzieki za wszystkie uwagi..., cierpliwie czekam na wiecej. ;)

pozdrowienia.

:)) :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...