Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jakiej srednicy wydech do Primery P11 GT


Gość rossi20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rossi20

Witam. Jakiej srednicy powinien byc wykonany wydech w SR20DEH , biorac pod uwage ze bedzie tylko dolot typu CAI (nie bedzie zmian w rozrzadzie ani glowicy) . Z tego co wiem nie ma sensu robic 2.5 cala :) i gdzie w Wawie lub pod Wawa mozna to zrobic oprocz El-Tecu. Robilem u nich w zeszlym roku Audi i po ciezkich namowach Wojtek wzial tylko 1500 zl , natomiast teraz chca w granicach juz 2000 tysiecy za sam wydech. Owszem robia to mistrzostwo , i super cicho , ale wolalbym cos tanszego nie musi byc az tak cicho - troche przerazliwego dzwieku nie zaszkodzi :-) Pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg76,ma 2.5 cala po całości zdaje się-ale ma też grubo pod maską...

dla twojej gt powinno starczyć 2cale albo max 2.25 cala,no chyba ze z czasem będziesz robiłó coś więcej niż C.A.I.

 

ps zwróć się do GRABOWSKIEGO on może zaproponuje ci jaką ś lepszą cenę za wydeszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek sie liczy dosc mesko a dzis to mnie nawet podlamal jak pytalem o prosty kolektor. jak nie planujesz isc w moce to 2 cale nastarcza. ja robilem wydech pod turbo i mam nadzieje ze projekt wypali.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starannie wykonany 2" wydech a na końcu tylko tłumik przelotowo komorowy - uderz z taką propozycją do EL-teca, wydaje mi się że więcej jak 1500zł to nie wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rossi20

Tak jak myslalem , ze max 2.25 cala , ale z tego co Coobcio mowil wczesniej to 2 cale sie sprawdza dobrze. Wg mnie tez powinno byc na jednym, ale w miare dobrym tłumiku (czyt. El-Tec) , tylko ze onii zawsze wciskaja zeby dwa zrobic , ale teraz juz sie nie dam namowic na 2 tlumiki :-) Mam nadzieje ze Wojtek nie krzyknie 2 tysiace , bo mowil ze od nowego roku bedzie tyle bral ;-) A ile ma seryjna srednica w P11 GT??? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ma seryjna srednica w P11 GT??? pozdrawiam

Zalerzy w którym miejscu mierzyć - od 44 do 49mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rossi20

no niezle nie dosc ze chyba zbyt mala ta srednica to jeszcze momentami zwezona do jeszcze mniejszej :-) 2 cale to 52 mm??? No to trzeba bedzie uderzyc do Piastowa ;-) po zrobieniu CAI . Coobcio w sobote bede mial filtr , jest szansa w przyszlym tygodniu na robote CAI??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pavoolon

na 2 tlumikach bedzie duzo ciszej a akurat srodkowy to nie jest az taki straszny koszt, no chyba ze chcesz zeby cie najpierw bylo slychac a potem widac ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rossi20

Jak mi w el-tec zrobili na 2 tlumikach w audi to momentami mialem wrazenie ze jest cichszy od serii lub co najmniej taki sam halas :) tak jak mowilem niech on tez brzmi troche rasowo :-) , a jak zrobia dobrze ten jeden tlumik przeloto-komorowy i puszke o dobrych rozmiarach to i mysle ze bedzie ok :-) podejrzewam ze bedzie i tak ciszej niz niektore koncowoki WM z allegro :P pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już wydech został już dokończony, jak na rurę 2,5" to muszę przyznać że jest bardzo cicho :)

Zdjcie011.jpg

Zdjcie009-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio mozesz w przyszlym tygodniu CAI zrobic?? (sorry za OT ;)

Myślę że tak... tak na przyszłość to w takich sprawach piszę się PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rossi20

no 99% procent jednak wjada ostrzejsze walki , wiec czy 2.25 cala wystarczy , czy jednak zrobic bardziej rozwojowy wydech 2.5 cala jak maja wskoczyc ostrzejsze walki :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość niebieski

Witam, rozmawiałem z jednym magikiem od wydechów i powiedział, że wydech do wolnossącego powinien miec zweżkie. Wszedzie czytam że powininien miec taką samą srednice wszędzie. Mówił cos o ciśnieniu w wydechu. Wiec może sie z tym ktos spotkał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się z tym nie spotkałem i jakoś ta teoria mnie nie przekonuje...

 

U Siebie mam wydech 63,5mm (2,5") przelotowo komorowy, trochę modów innych porobionych i ze swojego SR20De (bazowo 130KM) zrobiłem coś takiego:

wykres2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co na nowo ameryke odkrywać skoro od dawna wiadomo że najlepiej się sprawuje 2,5"... szkoda kasy na eksperymentowanie bo i tak nic z tego nie będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek1975

Co prawda nie mam GT ale się podepnę :D

Jak jest prowadzony taki wydech ala el-tec? Bo u mnie ten fabryczny jest powyginany(omija zbiornik paliwa) i ma tylko 45 po zewnętrznej-czyli mało.Czy jak bym chciał 2 cale to jest to wymiar zewn, czy wewn?

Rozuiem, że jakbym dorwał kolektor od GT i dwururkę to dalej wszystko(łącznik elastyczny , rura, elementy podwieszające i tłumik końcowy w EL-tecu mi poskładają do kupy?(z jednym tłumikiem ok1500, z dwoma ok1700?)

Nie wiem, czy nie zrobić wariantu tańszego i zamówić tłumik końcowy w el-tecu a reszę zrobić ze zwykłych rurek wydechowych tylko http://www.allegro.pl/item201199647_hit_tl...or_napraw_.html średnicy 56mm(ewentualnie jakiś tłumik środkowy przelotowy z czegoś mocniejszego dobrać)

W sumie to jeszcze z 3-4lata i pewnie brykę trzeba będzie zmienić a taki wydech z kwasa to na wieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednym tlumiku okolo 1500 zlotych. jes prowadzony od kolektora seryjnego i tak jak seryjny tylko niegdzie nie jest zaginany i zmniejszana srednica. jak chcesz bede mial kolektor od GT 4-2 do sprzedania i z wydechem on ci to palacza bezproblemowo wszystko a nawet tak przerobia kolektor zeby byl typowo rurowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek1975

"nigdzie nie jest zaginany"-czyli jest prosto poprowadzony do tłumika końcowego(to musi być bardzo nisko zamocowany i może wadzić), czy chodzi o to, że jak jest robione kolano na np 90 stopni to jest tak wyprofilowane, że przekrój w każdum miejscu jest identyczny??

Daj znać na priva ile za ten kolektor wołasz.

Pewnie przerobienie takiego kolektora na rurowy to sporo kosztuje?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak robiony że przekrój na całej długości nie zmienia się.

Wydech z reguły prowadzony jest tą samą drogą co orginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale można się ugadać że się chce bez ozdobnej końcówki i będzie o 50zł taniej - to taka opcja specialna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...