Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik się grzeje


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daniellus

Jak w temacie. Po załączeniu klimatyzacji temperatura silnika niepokojąco rośnie. Gdy wyłączę klimę to wraca do normalnego poziomu. Co może być przyczyną ew. jak zabrać się do zdiagnozowania przyczyny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek.t

Witam !! Właśnie się zarejestrowałem w celu przedstawienia identycznego problemu a tu proszę, daniellus mnie ubiegł. Mogę jeszcze dodać że u mnie zjawisko pojawia się jeżeli temp. otoczenia jest wysoka tzn. upał jakiś ewentualnie jazda w korku. Tak po kilku, czasem kilkunastu minutach. Klima sprawdzona, napełniona, płyn w ukł. chłodzenia silnika jest. Przy wyłączonej klimie i upale niemiłosiernym temp. silnika nawet nie drgnie. Tzn. wskazówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jezeli silnik zaczyna sie grzac, oznacza to iz po wlaczeniu klimatyzacji napotyka opor w jej ukladzie, i w zwiazku z tym pracuje pod wiekszym obciazeniem.

 

Nie jestem ekspertem w tej dziedzine (raczej probuje dokonywac selekcji negatywnej), ale pierwsza rzecza ktora przychodzi mi do glowy jest uszkodzenie w obrebie sprezarki.

 

Mysle konkretnie o dwoch przyczynach:

 

1. Zapieczony lub zabrudzony walek sprezarki do obrotu ktorego silnik musi uzyc

wiekszej mocy.

2. Zawor rozprezny przed parownikiem. Moze byc zanieczyszczony i aby przepchnac plyn

silnik musi uzyc wiekszej mocy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniellus

wentylatory pracują. sytuację dogłębnie opisał wojtek.t, u mnie jest identycznie

Mysle konkretnie o dwoch przyczynach:

 

1. Zapieczony lub zabrudzony walek sprezarki do obrotu ktorego silnik musi uzyc

wiekszej mocy.

2. Zawor rozprezny przed parownikiem. Moze byc zanieczyszczony i aby przepchnac plyn

silnik musi uzyc wiekszej mocy.

Jak samemuto zweryfikować? Pewnie bez fachowca się nieobejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek.t

U mnie też pracują.

 

Snując sobie różne domniemania zastanawiam się czy przyczyną może być zużyta chłodnica. Przy dużych temperaturach + dodatkowe ciepło ze skraplacza klimy który jest obok może już sobie nie radzi z odprowadzaniem ciepła. Czy taka teoria ma sens???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ten problem wiec sie podlacze :) Tyle ze u mnie wentylatory nie startuja - a powinny oba chyba ? Czy moge miec malo czynnika chlodzacego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danek95

ja wczoraj miałem dokładnie to samo, cały dzień było dobrze, dopiero koło 16 w korku zauwazyłem wzrost temp. silnika, wyłaczyłem klime i temperatura płynnie spadła do normalnego poziomu. dodam ze samochód na klimie nie miał wogóle siły na jazdę.... dzisiaj od rana jeżdże na klimie i jest wszystko ok, oby to była jednorazowa "zawieszka" ale miło było by wiedzieć jaka jest przyczyna jesli to mi sie powtórzy

 

[ Dodano: Pon 21 Maj, 2007 18:10 ]

dajcie znac jak sie uporacie z problemem bo u mnie powrócił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość daniellus

Na chwilę obecną problem mam rozwiązany. Okazało się, że mam strasznie zasyfiony skraplacz i niestety nie odprowadza ciepła jak należy. Przeczyściłem go myjką ciśnieniową z owadzich trupków i całego bałaganu. Teraz wszystko działa jak należy tzn: nie wzrasta temp. płynu chłodniczego, samochód nie ma takiego muła przy załączonej klimie, no i poprawnie chłodzi wnętrze auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...