Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odczucia po wywaleniu katalizatora


Gość ynio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wywaliłem katalizator, teraz mam pięknie wspawaną rurkę ale niestety alma wydajnie bardziej zamulona.

Czy brak katalizatora może obniżyć moc (moment) ?

Dodam ze to N15 1.4 (benzyna) i cala reszta orurowania pozostała stara (oryginalna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klajgus

ja pierdziele,a ja na dniach szykowałem sie to tej samej operacji :| a tu taki post,trochę to dziwne bo w dziale tuning jest napisane ze tą "operacje" nasze silniki bardzo lubią, czekam na inne posty tych co wywalili kata i ich odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczeń praktycznych w tym względzie. Czytałem jednak w "Motorze", że usunięcie katalizatora może przynieść odwrotny od zamierzonego efekt, czyli zmniejszenie mocy. Wynika to ze zmiany "parametrów wydechu" w stosunku do zaprojektowanej dla konkretnego silnika. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele,a ja na dniach szykowałem sie to tej samej operacji :|

 

nie rób tego, chyba ze to ja mam cos nie tak z furą.

kolejny minus - glosniejszy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
Witam

Wywaliłem katalizator, teraz mam pięknie wspawaną rurkę ale niestety alma wydajnie bardziej zamulona.

Czy brak katalizatora może obniżyć moc (moment) ?

Dodam ze to N15 1.4 (benzyna) i cala reszta orurowania pozostała stara (oryginalna).

 

Yniek moja zdanie znasz. teraz albo dopracujesz dolot coby wyrównać dol albo montujesz kat metalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yniek moja zdanie znasz. teraz albo dopracujesz dolot coby wyrównać dol albo montujesz kat metalowy.

 

bedzie metalowy, nie lubie wycia wydechu, nie lubie tak glupio ladowac sie w koszta, ale coz, jestem tylko informatyk :one:

:sylwester: :sylwester: :sylwester:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1

Yniek moja zdanie znasz. teraz albo dopracujesz dolot coby wyrównać dol albo montujesz kat metalowy.

 

bedzie metalowy, nie lubie wycia wydechu, nie lubie tak glupio ladowac sie w koszta, ale coz, jestem tylko informatyk :one:

:sylwester: :sylwester: :sylwester:

nie sap staruszku. będzie dobrze.

odbierzesz tego starego kata sprzedaż go i troszkę dolozysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem N15 wywalilem kata wspawalem rurke osiagi sie nie zmienily jeden czort z katem czy bez. Autko wydawalo z siebie taki metaliczny rezonans i wyciolem ta rurke i wstawilem tlumik przelotowy dzwiek autka wrucil donormy i tez to samo nic nie przybylo mocy ani nie ubylo wiec jak dla mnie ta operacja nie ma sensu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...