Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moja K12 i jej ubezpieczenie ...


Gość niewiniatko22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niewiniatko22

W zeszlym roku (maj) ubezpieczalam moja Mikre K12 wersja TEKNA- czyli full opcja...

Nie pamietam ile pakiet wynosil, ale ubezpieczyli mi ja na 33 tys zl.

Podpisalam umowe (dopiero teraz sie o tym dowiedzialam ), ze jesli szkoda wyniesie do 30 % z AC, to ja ja pokryje, (hm. to bylo tak pieknie niezrozumiale napisane- infranszyzna, czy jakos tak).

Te 30 % przy mojej kwocie to 9900zl.

 

W pazdzierniku mialam wypadek i poszlo mi z AC... Szkoda wynosila ok 12 tys zl.

I teraz w kwietniu znow mialam wypadek, ktos porysowal mi caly bok, drzwi, blotnik, nadkole... - niektorzy widzieli ...

 

I nie chce mi wyplacic odszkodoania... Bo szkoda wynosi 5500zl- a wyplacili, by mi dopiero gdy przekroczy 9900zl. Licza od kwoty 33 tys zl.

 

W serwisie NISSANA dowiadywalam sie ile by kosztowalo zrobienie mojego autka - powiedzieli 8500 zl...

U kolegi pewnie bedzie to kosztowac duzo mniej, ale skad $ ??

 

Czy PZU po moim drugim wypadku, moze liczyc 30 % od kwoty poczatkowej (33tys zl)?

 

I co mi radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niewiniatko22
Myslę, że warunki umowy się zmieniły z tegopowodu, ze zbyt czesto wypłacali Ci odszkodowanie

Ale ja ta umowe podpisywalam w maju...

 

Nie wiem, jak mam to zalatwic... bede jeszcze myslec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Wiedziu

ale przeje*** go*** :/ 8500zl? dokladasz 3000-4000 i wyjezdzasz Primera P11 :D wspolczuje i zapytam mojej jak to moze wygladac czy wszystko jest ok bo pracuje w Hestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerysuj trochę mocniej na 10000 i niech idzie z AC. Bo te 30% to chyba od stawki liczą, a nie od wartości auta. Acha, a czy przy podpisywaniu umowy wytłumaczyli Ci dokładnie wszystkie warunki, czy tylko było: "Pani tu podpisze"? Bo jak to drugie to tu chyba też można powalczyć... szczegółów nie znam :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
czy tylko było: "Pani tu podpisze"? Bo jak to drugie to tu chyba też można powalczyć... szczegółów nie znam

Nie można. Najczęsciej w umowie jest napisane, że osoba podpisująca umowę wie gdzie można zapoznać się z OWU i zna OWU i w tym momencie już walczyć nie ma o co.

No chyba, że inaczej orzeknie Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumenta ale trzeba przejść całą szeroką i długą procedurę udowodnienia abuzywności takiej umowy. Szczerze wątpię żeby to się udało bo ogromne firmy mają mądrych prawników i umowy konstruują w ten sposób, że abuzywnymi nie są. Więc nie ma co walczyć bo jest się z góry na przegranej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niewiniatko22
Acha, a czy przy podpisywaniu umowy wytłumaczyli Ci dokładnie wszystkie warunki, czy tylko było: "Pani tu podpisze"? Bo jak to drugie to tu chyba też można powalczyć... szczegółów nie znam :(

Wiec , dokladnie tu pani podpisze i tyle.

Ale umowa jest podpisana, i koniec tematu...

Teraz moj kolega wzial papiery i jego szef bedzie cos myslal.

A jak nic nie wyjdzie to biore jakas firme, i bedziemy od drugiej strony podchodzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to ujme tak "niezła porażka". Ja miałem zawsze w swoim ubezpieczeniu 0% własnego udziału. Zastanawiam się co to za debesciak wcisnął Ci taką umowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...