Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Konserwacja wewnetrzna progów


Gość Geminus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Geminus

Witam

 

Temat zapewne był juz poruszany,ale.....

 

czas leci a z nim również rosną doswiadczenia.

Proszę o radę jakim środkiem zabezpieczyć progi od środka

no i oczywiście jak się do tego zabrać:-)Moja Micra to Rocznik 2000.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do swojej micry użyłem preparatu AutoWtrysk - po wymontowaniu siedzeń i odsunięciu tapicerki od wewnątrz progów nawaliłem tego za pomocą ropownicy. Robiłem to przy okazji konserwacji całego podwozia AutoSmarem. Śmierdzi i sie cały uwalisz od tego więc jak jesteś czyścioszkiem to się do tego nie zabieraj :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać Powitać wszystkich forumowiczów..:) A wracając do tematu to czy w Micrach są jakieś otwory technologiczne żeby zapuścić środki do konserwacji progów? Mam Micre z 94 r K11.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majsterus

boll robi taki środek coś a ala fluidol masz wężyk i dysze na końcu naciskasz i sie ładnie rozpryskuje.

ale jak masz już rdzę w środku niewiel to pomoże.

Ja pędze fluidolem; pierwsza warstwa czerwony tlenkowy wtryśnięty pistoletem radzieckim elektrycznym :D potem emalia zwykła szara (już mi sie nie chce brudzić pistoletu więc leje aż cieknie) i dopiero na to fluidol - też leje aż cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to zauważyłem :/

jakieś pół roku po wypryskaniu progów zauważyłem że z progów sypią sie czasami płaty rdzy :/ ale dość twarde i ciemnego koloru w jednym miejscu wyszły pęcherze i gdy chciałem je usunąć to wydłubałem dziurę na jakieś 3 cm :/ narazie za szpachlowałem ale trzeba będzie myśleć o wyprawkach albo całych błotnikach :/ myślę że gdybym nie użył tego konserwantu to nie było by takich problemów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majsterus

co do szpachlowania

jak już wyleciała dziura to nic to nie da, żadne szpachlowanie...

musi być wstawiony brakujący materiał i połączony metalicznie, a szpachlówka służy tylko do wyrównywania nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tej szpachlówce wiem :/ i przynajmniej mi sie woda nie leje do środka :) a wyprawki i tak będą przed lakiernikiem :) ale zawsze inaczej to wygląda przynajmniej wstydzić sie nie muszę za swoje autko a i tak świetnie sie trzyma jak na ten rocznik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż ja także miałem problem z progami przy mojej micrze (1987r. więc nie ma się co dziwić) po obu stronach miałem dziurę więc wydłubałem ją maksymalnie, zakonserwowałem bitexem i zapsikałem pianką montażową do okien. Dziurę zakleiłem żywicą. Pianka się ładnie rozeszła po całych progach i woda ze słupków wypływa na zewnątrz po nawierceniu dziury na brzegu progu. Narazie wytrzymają jakiś czas a w przyszłości się najwyżej wspawa nowe progi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...