Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Usuwanie tłumika szmerów w 100nx gti


doc

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji wiosennych porządków, postanowiłem poprawić trochę dolot. Przy okazji robiłem foty, więc zamieszczam fotostory pt. "Wywalanie puszki szmerów w nissanie 100nx gti".

 

Zdejmujemy lewe przednie koło i kawałek nadkola.

1smallrw7.th.jpg

 

Odkręcamy dwie śruby mocujące tłumik szmerów.

10446599ke4.th.jpg

 

Po odkręceniu śrub ciągniemy puszkę w dół równomiernie z obu stron, żeby odczepić ją od plastikowej rurki doprowadzającej powietrze do obudowy filtra.

80339024am4.th.jpg

 

Wyciągamy puszkę nadkolem, uzyskując miejsce np na rurę doprowadzającą zimne powietrze do filtra.

78157255vb5.th.jpg

 

Po tych wszystkich zabiegach udajemy się na zasłużony browar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań, między innymi związane z wyżej wspomnianą "puszką szmerów":

1/ do czego ona służy i czy jest potrzebna ??nazwa wskazuje że usuwa jakieś szmery ale w jaki sposób i co jak jej się nie posiada?

2/ czy podpina się jakieś przewody poza podłączeniem jej do przewodu ruru filtra powietrza. Od dołu ma mały otwór, czy coś powinno do niego dochodzić?

3/ po dzwonie popękały mi 2 zbiorniczki

dsc02730re5.th.jpg

domyślam się że oba służyły do spryskiwaczy(posiadałem wycieraczki na reflektorach).

Który z nich służy do spryskiwaczy szyb a który do świateł.

I w końcu ostatnie pytanie gdzie oba powinny być zamontowane9dostałem je luzem i nie zabardzo wiem gdzie powinny byc :P )

Ta mała po prawej chyba mieścić się powinna za prawym reflektorem koło zbiorniczka chłodnicy.

z góry soory za OT ale w manualu tego nie znalazlem

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

1/ do czego ona służy i czy jest potrzebna ??nazwa wskazuje że usuwa jakieś szmery ale w jaki sposób i co jak jej się nie posiada?

2/ czy podpina się jakieś przewody poza podłączeniem jej do przewodu ruru filtra powietrza. Od dołu ma mały otwór, czy coś powinno do niego dochodzić?

 

Z czego czytałem na forum, ta pucha ogranicza tylko swobodny dolot powietrza do filtra. Najlepiej wywalić ją razem z tą rurką na górze i poprowadzić rurą zimne powietrze z nadkola, jeszcze lepiej do stożka zamiast standardowego filtra. Więcej info w dziale Nissan Power Team

dolot

O żadnych przewodach do tego nie słyszałem, u siebie nie stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie to zostawie tak jak jest, a za stożek sie wezme jak uporam się z całą resztą :)

Czyli ten po lewej jest od spryskiwaczy szyb to do czego jest ten po prawej? Do spryskiwaczy lamp? Na większości zdjęć silników 100nxa za zbiorniczkiem od płynu chłodniczego jest widoczny ten mniejszy(z prawej na moim zdjęciu) z 1 pompką(a przecież mało jest nissanów z wycieraczkami reflektorów).

 

Sry za głupie pytania ale nie mam już wycieraczek i chce kupić ten właściwy do szyb.

ps nie ma ktoś z Was do sprzedania zbiorniczka do spryskiwaczy szyb(bez pompek) i do płynu chłodniczego??

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich nissanach tak samo się usuwa tłumik szmerów - skopjuj ten temat i dawaj z nim do Nissan Power Team :D

Jeszcze mogłbyś do tego dodać jakąś rurkę łączącą puszkę z dziurą w nadkolu (którą należało by powiększyć do odpowiedniej średnicy) - dzięki temu będziesz zasysać tylko zimne powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie plan na poniedziałek :D

Skorzystam Coobcio z Twojego patentu i podziurawię blachę wiertłem, wydłubię blachę i zeszlifuje kamieniem. Chociaż nie wiem, czy przy takim przerdzewieniu otworu sobie palcem nie wydłubię.

Już przeklejam posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...