Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Położenie, regulacja przepustnicy


Noar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno przeczyściłem przepływomierz i przepustnicę ponieważ spadały mi obroty. Po wyczyszczeniu znaczna poprawa obroty wzrosły ok 200obr. Jednakże nadal spadają do poziomu 600 a potem na 800. Tyle tylko, że silnik nie dostaje już wibracji.

 

Teraz pytanie:

Czy przepustnica na biegu jałowym powinna być całkowicie zamknięta?

Mam leciutki luz na lince gazu czy to może być powód,ze przepustnica się nie domyka i to jest powód spadku obrotów?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechu2007

witam mam ten sam problem przy mojej P11 i tez sie nie moge uporac. tez chce wyregulowac przepustnice tylko nie wiem jak wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskręcałem już wszystko. Patrząc z góry wyydaję mi się, że przepustnica sie domyka jak jest puszczony pedał gazu. Mam jeszcze jedno pytanie do czego jest ten mały otworek w środku filtra powietrza?do nie go jest zamocowana cienka rurka??Był strasznie zapchany jakimś syfem.

 

Primera P11 1.6 1.6V 97r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechu2007

mam ten sam problem tylko ze ja nie czyscilem tylko regulowalem na sróbie. a jak czysciles ta przepustnice bo ja nie czyscilem jeszcze. popatrz jeszcze na "GDZIE SRÓBA OD WOLNYCH OBROTÓW''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu wpisz w wyszukiwarkę "czyszczenie przepsutnicy" jarkk jak dobrze pamiętam opisywał i wg jego opisu robiłem. Zaopatrz sie tylko w dobre klucze bo ja odkręcałem wszystko ze 4 godziny:)teraz to bym to zrobił w niecałą godzinkę.

 

[ Dodano: Pią 18 Maj, 2007 15:21 ]

Darek juz mi sie nie chce dzisiaj tego odkręcąć. powiedz mi tylko gdzie ten silnik krokowy i czy muszę znowu przepustnicę odkręcać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Pią 18 Maj, 2007 15:21 ]

Darek juz mi sie nie chce dzisiaj tego odkręcąć. powiedz mi tylko gdzie ten silnik krokowy i czy muszę znowu przepustnicę odkręcać?

 

Masz zaznaczone na zdjeciu

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b9055c350da903c6.html

WD40 i jechana tam masz taka sprężynke dobrze ja wyczyść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko ja mam silnik 1.6 i to jest chyba w innym miejscu . Idę teraz popatrzeć jak tu wywalić wszystkie flaki EGR:)jak ktoś ma fotki silnika 1.6 jak wywalał EGR to niech zarzuci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechu2007

zabacz na ''strasznie niskie obroty'' tam znajdziesz fotke gdzie co i jak

 

[ Dodano: Sob 19 Maj, 2007 13:32 ]

mam pilne pytanie!!! czy zeby odkrecic silniczek krokowy to trzeba odkrecac cala przepustnice??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...