Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Predkosciomierz niedziala po zmianie silnika MAXIMA


Gość pikachu96

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pikachu96

Witam serdecznie jestem od kilku dni szczesliwym posiadaczem auta Maxima 2.0 z 1995r. manual. Odrazu zonk, bo predkosciomierz nie dziala. Ani drgnie. Byl wymieniany silnik. Tym tez tlumaczy wlasciciel owa usterke. "Moze ktos jakiejs linki nie zalozyl" Historiia auta wyglad wten sposob ze mlody czlowiek zatarl silnik, wyjechal. Jego ojciec mechanik samochodowy wsadzil nowy silnik (120 tys przebiegu) i sprzedal mi to auto. Prosba o pomoc , na co mam zwrocic uwage probujac naprawic ta usterke, od czego zaczac, gdzie szukac linki idacej od silnika , jak dobrac sie do punktow weryfikujacych by np nie rozbierac niepotrzebnie licznika psujac mu wskazowki. No i wreszcie jsli wszystko jest dobrze po podlanczane to jak zdemontowac kokpit i jakeij usterki szukac. Prosze o pomoc. Wielkie dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje 96r manual (europa) i nie mam linki tylko elektronicznie jest sygnal podawany. Czujnik jest w skrzyni zamontowany. Wymienialem ten czujnik bo tez mi licznik nie dzialal, w ASO zaplacilem cos kolo 190zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pikachu96

dla wszystkich zainteresowanych jak dostac sie do zegarow i np ich podswietlenia polecam tutorial krok po kroku :

 

 

tutorial

 

[ Dodano: Pią 18 Maj, 2007 23:05 ]

Dzieki za tipsa napewno jest elektroniczny zatem linki nie bede szukac bo nieznajde, ciezko jest dostac sie do tego czujnika? i czy gdzies w 3miescie jest dobry warsztat co conieco wie o maximach i jest tanszy od firmowego nissana w Gdansku (pan Witek) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich zainteresowanych jak dostac sie do zegarow i np ich podswietlenia polecam tutorial krok po kroku :

 

 

tutorial

 

[ Dodano: Pią 18 Maj, 2007 23:05 ]

Dzieki za tipsa napewno jest elektroniczny zatem linki nie bede szukac bo nieznajde, ciezko jest dostac sie do tego czujnika? i czy gdzies w 3miescie jest dobry warsztat co conieco wie o maximach i jest tanszy od firmowego nissana w Gdansku (pan Witek) ?

 

Mogles wyslac ten link 2 dni temu! Meczylem sie zeby zalozyc chromowane obrecze na zegary , w sumie bez wiekszych problemow sie udalo ale ponad godzine zeszlo.

 

Nie wiem czy skrzynia od 2.0 jest taka sama w 3.0 - bo mam stary czujnik od 3.0 ktory dziala ale przeklamuje, moglbys sobie na nim sprawdzic czy elektronika licznika Ci dziala czy to wina czujnika w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze sam wymienial taki czujnik predkosciomierza ? I moze poinstruowac ?

 

to jest na 1 srubke przykrecone i wychodz kostka na kabelki wiec 3 minuty pod autem. Niestety nie wiem w ktorym dokladnie miejscu dokladnie jest ten czujnik bo nie zakladalem tego sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...