Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N15 bez ssania-> przepływomież??? TPS???


Gość Szymcio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymcio

Witam!

Przeczytałem chba wszystkie posty ale ja mam dziwne objawy i tak:

moje n15 ma zrobiony dolot i chip zewnętrzny, wałki, egr etc. Wszystko było ok do czasu jak zaczał mi gasnąć przy odpalaniu na zimnym silniky-> brak ssania no to myk do czyszczenia przepustnicy silniczka blablabla. OK zrobione i mam ssanie, ale za to jak auto jest nagrzane to gaśnie mi na skrzyżowaniu. Dzis kumpel wziął odkręcił wszystko i wyczyścił od nowa, nastroił i piekne obroty (gdyby nie to że jak mam wł AC to są na 400-500obr :/ ) ale spoko da się jeździć normalnie :) . tylko że znowu lipa nie ma ssanie :<

komputer pokazuje kod 12 czujnik masowego przepływu powietrza czy coś tam. Jak zresetuje znika i kod 55 czyli wszystko ok.

Co teraz mogę zrobić, żeby obroty zostały takie jak są, ale żeby ssanie działało?

Na jakiej zasadzie wogóle włącza się ssanie w GA16DE? Gdzie jest jakiś czujnik od temperatury silnika?

Czy może to być związane z tym, że wymieniałem TPS i nie wiem czy jest teraz dobrze założony/ustawiony?

Bardzo proszę o pomoc

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymcio

tylko ze z rok jezdzilem z chipem i wszystko bylo ok.

Ssanie coś mi się wydaje że jest źle ustawiony tylko na co ram patrzyć, co ustawiać. Albo mam ssanie i gaśnie jak jest rozgrzany, albo nie mam ssania i trzyma dobrze na obrotach jak jest ciepły (teraz jest u mnie ta druga opcja)

tylko o co chodzi????

czy może mieć na to wpływ TPS albo przepływomierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie uszkodziłeś przepływomierz podczasz czyszczenia przepustnicy do czyszczenia warto go odkręcić. sprawdź czy błąd się powtarza po tych numerach jak tak to chyba sprawa jasna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymcio, kolego wiesz gdzie jest zawór od ssania?

jeśli nie wiesz to sprawdz sobie w instrukcji wrzuciłem ja na forum

zawór jest umieszczony po prawej stronie od przepustnicy musisz zdjąć puszkę filtra

ma takie skszydełko prawie półokrągłe na któwym są dwie kreski (podziałki) ustaw ssanie za pomocątej małej śrubeczki z nakretką kontrującą

na zimnym silniku kreseczka ma pokrywać sie ta dolna na łopatce

na ciepłym silniku ta górna wszystko regulujesz tą srubka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a ja mam pytanko....

 

 

jakie objawy daje walnięty TPS czyli czujnik polozenia przepustnicy ?

 

I co sie powinno stac gdy odlaczymy ten czujnik na pracującym silniku ?

 

U mnie nie dzieje sie nic.. i obawiam sie ze cos znim nie bardzo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...