Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primerka P12 z Angli . Jaki moze być koszt przerobienia?


Gość pitermi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pitermi

Witam właśnie sobie przeglądałem strony z aukcjami we Francji i Angli i wiadomo ze angliki sa wiele tańsze ale zastanawia mnie koszt przerobienia P12 tablica z licznikami i panel sterowania jest w konsoli centralnej do przerobienia układ kierowniczy i pedały . Lusterka chyba też do przeróbki i sterowanie lustarkami cześć deski rozdzielczej, koszt angola w kombi w diselku mozna kupić za 4500-4800 funtów czyli ponad 25tys zł wiec zastanawiam sie czy to opłacalo by sie bo u nas takie furki poniej 32tys nie kupi sie.

daje linki do przekładowych angoli

 

http://cgi.ebay.co.uk/53-NISSAN-PRIMERA-S-...bayphotohosting

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...type=osi_widget

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rav1975

koszt przerobienia to ok 3 tys. + części. Osobiście nie polecam takich przeróbek - zbyt dużo elektroniki i mogą występować problemy. Chyba, że też kupisz całą wiązkę elektryczną.

Lepiej 10 razy się zastanów czy warto, chociaż cena jest interesująca. Wolałbym samemu posiedzieć i przełożyć, niż dać jakiejś złotej rączce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitermi

można je jeszcze taniej kupić w Angli bo nawet poniżej 4000 funtów (około 22tys zł) co mnie naprawdę zaskoczyło.. tylko mnie zastanawia jak to jest potem z rejestracją takiego auta?

po takiej przeróbce czy nie ma problemów z badaniami?

nie wymagają papierów ze przerabiany w spcjalistycznym serwisie?

 

a tu link do następnego taniego angola

http://cgi.ebay.co.uk/2003-NISSAN-PRIMERA-...1QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie luz z takimi przeróbkami. P12 obecnie nie jest taka droga na rynku wtórnym. Nie opłaca się przerabiać.

2 x lampy - 2 x 500 zł

deska rozdzielcza ok 1000 zł

lusterka 2 x 300 zł

przekładnia kierownicza 1500zł

mechanizm wycieraczek + wycieraczki - 700 zł

boczki drzwi przednich - 400 zł

klamki drzwi przenich (w jednej jest zamek do otwierania awaryjnego 300 zł

panel sterowania szybami w boczek drzwi przednich 300 zł

kumaty mechanik który przerzuci ci części mechaniczne - 600 zł

kumaty elektryk który przerobi wiązki elektryczne na drugą stronę - sterowanie szybami, stacyjka, właczniki lamp, wycieraczek, czujnika w siedzeniu pasażera, poduszki powietrzne nie wiem czy 1500 zł wystarczy.

jeszcze musisz kupić licznik (bo tarcze skierowanie są w kierunku kierowcy) 300 zł a miałem taki przypadek w VW Golf 4 że trzeba potem licznik zgrać w autem bo niestety powymianie licznika auto nie chciało zapalić

 

i jeszcze należy doliczyć koszty dodatkowe czyli sprowadzenie auta do polski (samo paliwo + ubezpiecznie ok 1500zł), rejestracja, karta pojazdu, tłumaczenia kwitów, przegląd itp to następny 1000 zł

 

czyli całość zamyka się w kwocie ok 10000 zł + auto 22000 zł = 32000 zł a dotego jeszcze dojdą jakieś nieprzewidziane wydatki (znam to z doświadczenia) czyli za te pieniądze to już znajdziesz auto w polsce - zarejestrowanie i bez żadnych przeróbek.

 

czyli z taniego auta w zakupie wychodzi normalna cena wersji europejskiej u nas

a jeszcze przy sprzedaży jak ktoś wrzuci vin do dekodera będzie miał od razu że jest to przerobiony anglik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitermi

Sprowadzenie miałbym za darmo bo brat siedzi w Anglii juz od dawna i prawie zawsze przyjeżdża do Polski autem. Już kiedyś chciał mi zostawić forda mondeo 2! ale akurat tego auta nie chciałem. bo po co mi ford gówno wort!!! zresztą po miesiacu padł mu silnik jak był w alpach wiec akurat dobrze zrobiłem ze nie wziołem grata.

Ale z tego co widze to gra nie warta świeczki jakby można było z 5 tys zaoszczedzić to jeszcze bym ściągał ale jak 2-3 tys max to olać. jestem elektrykiem wiec sam bym sobie wiazki poprzerabiał tylko układ kierowniczy to juz fachowiec.

 

Dzieki za informacje

temat uważam za wyczerpany i zamkniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalna zasada: nie zabieraj się za przeróbkę jeżeli nie masz drugiego na "dawcę"wszystkich bebechów. Tam po prostu nic nie pasuje!!!! Nawet takie duperele jak zamek klapy i uchwyt do jej otwierania, dywanik, lusterka itd, itd, wymieniać można bez końca-wiem bo przerabiałem :| ale jak ktoś lubi się grzebać to czemu nie? Lecz ostrzegam-roboty od kilograma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...