Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zawieszające się wskaźniki (N16)


Gość TomiToya

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TomiToya

Witam,od niedawna jestem szczęśliwym (jak na razie) posiadaczem Almerki 1.8 z 2000r (N16) i pojawił mi się taki problem:

 

zawieszają się zegary (wskazówki) w obrotomierzu,prędkościomierzu,temperaturze i paliwie tzn. wszystkie te wskazówki w pewnym momencie stają w miejscu (czasami opadają,częściej zostają w swojej obecnej pozycji) i znika zegarek,termometr,przestają nabijać się kilometry a na wyświetlaczu na początku pokazują się nieregularne kreski które później się rozlewają (tak jakby wyświetlacz się zalewał) Dzieje się tak zarówno na postoju,jak i podczas jazdy.(kontrolki działają normalnie)

Np. jadę sobie 60 km/h , mam 3 tys. obrotów i następuje zawieszka,i wszystko blokuje się w tej pozycji. Gaszę silnik,wyjmuję kluczyk a na tablicy nadal wszystko stoi (60 km/h i 3 tys.obr)

 

Po jakimś czasie odpuszcza i znowu jest ok.

Nie ma żadnej reguły,czy jadę 20 czy 120 km/h,czy stoję w miejscu.

Jedyne co zauważyłem to to,że dzieje się tak podczas ciepłych,upalnych dni,gdy jest chłodniej to nie ma żadnego problemu...

 

Wybieram się do ASO,ale chciałem się podpytać,może ktoś miał już styczność z taką usterką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe z tym nabijaniem kiloetrow to fajna sprawa:) ja bym tak zostawil:) A tak serio to lepiej jedz z tym do aso bo to nie jest normalne. Moze sie gdzies zwarcie robi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe z tym nabijaniem kiloetrow to fajna sprawa:) ja bym tak zostawil:) A tak serio to lepiej jedz z tym do aso bo to nie jest normalne. Moze sie gdzies zwarcie robi??

 

A może ktoś już źdurał w tablicy wskaźników przed sprzedażą :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś już źdurał w tablicy wskaźników przed sprzedażą :027:

 

 

Pewnie ktoś chciał żeby mu się kilometry nie nabijały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TomiToya

podejrzewam że coś tam się nagrzewa,przegrzewa itp.Gdy samochód stoi w cieniu jest wszystko ok,ale tylko gdy stanie na słońcu zaraz się blokuje :)

 

wróciłem właśnie z ASO,mechanior fachowo postukał,popukał i wydał wyrok:

..tablica do wymiany.. jest popsuta.

cena serwisowa 2 tys :!!:

na szczęście używaną można kupić za 150-200 zł :D

 

Dzięki za pomoc,pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...