Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co decyduje o rodzaju instalki??


Gość Sawyer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

P11 2,0 99r. 130KM, 200tyś przebiegu,

 

Ostatnimi czasy stwierdziłem że przyszedł czas na GAZ. Dzwoniłem do serwisu Choszczówce Rudzkiej (polecanym na forum) pytając jaką instalkę mi zaproponuję. Koleś był bardzo sympatyczny ale zadawał mi pytania na które niestety nie znam odpowiedzi. Czyli:

- czy mam jedną czy dwie lambdy

- czy mam plastikowy czy metalowy kolektor

 

Powiedział mi że w zależności od tych parametrów zadecydujemy czy sekwencja czy 2gen. Chodzi głównie o kasę bo cienko u mnie ostatnio.

 

Czy myślicie że dobrze zrobiona 2gen jest ok, czy ktoś ma taką instalkę w takim aucie, i jak się sprawują.

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro 23 Maj, 2007 18:53 ]

pytali mnie jeszcze o jakieś OBD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

OBD to on board diagnostic

po ludzku diagnostyka pokladowa

co do instalki gazowej odpusc II generacje zalóż sekwencje IV generacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor ssący masz metalowy na 100% i najprawdopodobniej jedną sondę lambda (ale nie dam głowy).

Te silniki dobrze chodzą na instalacjach II generacji, ale teraz ceny sekwencji poszły tak mocno w dół że na pewno nie jest dwa razy droższa. Nie wiem za ile Ci proponują, ale ja 2 lata temu za II gen płaciłem 2100zł, a teraz polską sekwencję można mieć za 2-2,5 tys zł.

Pamiętaj że na sekwencji nie stracisz tak mocy, a i spalanie powinno być niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za sekwencję 2700 za 2gen 1700 dla mnie to spora różnica. Tyle mi proponuje gazownik, mówi że ma taką primerę na 2gen i da mi ją sprawdzić/pojeżdzić przed montażem. Proponuje instalkę landirenzo. Co myślicie

 

[ Dodano: Czw 24 Maj, 2007 16:36 ]

no i co z tym obd jak mam sprawdzić czy to mam czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peryskop

za sekwencję 2700 -spytaj o kme diego,podjedz do innego gazownika :D z doświadczenia Ci powiem(napisze) że sekwencja to jest to!! lepiej dołożyć troszke hajsu i mieć spokój ,zawsze możesz zappłcić tyle ile masz reszte na raty :D -kwestia dogadania sie z gazownikiem,pozdro

p.s co tanie to drogie :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak policzysz wszystkiekoszty to się okaże, że II gen po prostu sie nie opłaca.

Owszem tańsza w zakupie, ale prawdopodobnie ni eosiągniesz zadawalającego spalania ;-)

 

Mój kumpel załorzył w P10 2.0 zwykłą instalkę i teraz sobie pluje w brodę jak zobaczył jak moje śmiga :-)

 

Ale faktem jest, że na II gen też da radę jeździć...tylko po co wtedy Ci 2.0 skoro dużo jego mocy pójdzie w gas? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...