Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

grzechotanie w kole N16


meridion

Rekomendowane odpowiedzi

Poradźcie, jak mam mocno skręcone koła słyszę tzw pykanie-metaliczne :zdziw: Co to jest?

 

Jak miałem P10 to było grzechotanie i to poszły przeguby napędowe-tu jest dźwięk jak by jakis drut, blaszka zawadzała. No i w Primerze miałem przebiegu 130 tys a tu mam 40 tys. Boze :(: co z tymi japończykami-jak nie lampy parujace to znowu wypalające się soczewki oraz jakieś fatalne tyle ze podobno trwałe zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to wspomaganie?? sprawdz czy masz wystarczajaco plynu od wspomagania. u mnie bylo slychac takie cos jak mi brakowalo plynu i skecilem na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz mi lzej ze nie jestem odosobniony w tym problemie.

Uwaga: czekam do 8.00 (czas na kawę) i sobie zadzwonie do ASO. Oczywiscie info od chłopaków z serwisu podam zaraz na forum :sylwester:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackn16 tak bez zobaczenia i uslyszenia to moge powiedziec ze to moze byc wszystko , u mnie byl taki odglos dopiero jak skrecilem na maxa a potem im mniej plynu bylo to coraz to przy mniejszym skrecie bylo to slychac. Nie mialem pojecia co to moze byc az wkoncu z ciekawosci zajrzalem pod maske zobaczyc ten plyn. To moze byc taka drobnostka ale nie koniecznie lepiej zapytac sie jakigos mechanika.

 

norbrert: I jak tam z aso co powiedzieli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO zapisali mnie na poniedziałek-wytłumaczyłem objawy grzecznie, zasugerowałem ze moze płynu brak w wspomaganiu-powiedział pan że odgłosy faktycznie te same ale jesli samochód by stał a nie jechał ;)))

Czekam zatem do poniedziałku-jesli to naprawde przeguby napedowe-to sie wnerwie, bo to znaczy ze materiał w naszych wózkach to szajs. Rozumiem autko powyzej 100 KM, zrywanie z piskiem na skreconych kołach, ale przeguby pamietam takie ch*j...we miał mój tato w syrence. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie, jak mam mocno skręcone koła słyszę tzw pykanie-metaliczne Co to jest?

 

Jak miałem P10 to było grzechotanie i to poszły przeguby napędowe-tu jest dźwięk jak by jakis drut, blaszka zawadzała.

Możliwe żę przy skręconych kołach delikatnie się obcierają klocki o tarcze hamulcowe (tarcze się zwichrowały).

Ja też tak miałem rozebrałem klocki przeczyściłem przedmuchałem nasmarowałem i teraz jest ok nic nie popiskuje.

Jeżeli to nie pomoże to trzeba przetoczyć tarczę i wymienić klocki bo jak piszesz przy 40 tys mogą być już startę. Bo przegłuby przy takim przebiegu powinny być jeszcze dobre :|

Pozdrawiam

PS Napisz co Ci fachowcy zdjagnozowali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga-wróciłem z ASO. Pan powiedział, że poluzowała się belka poprzeczna silnika i dlatego słychać było chrobotanie przy skręconych mocno kołach :zdziw: Dziwnie brzmi ale już jest o.k. :one: Na gwarancji oczywiście czyli naprawa za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...