Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Numer seryjny 2 SONDY LAMBDA do N16


Gość Wowek_L
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wowek_L

Witam.

 

Chciałem zapytać o:

1. Numer seryjny 2 sondy lambda do Almy N16 1.5ben po 2003 roku.

2. Jaki jest domniemany producent tej czesci dla Nissana. (podejrzewam ze bosch)

3. Ile to kosztuje

4. Jakiego typu jest to sonda.

5. Czy to mozliwe ze 1sza i 2 ga sonda w N16 są takie same?

6. Czy ktos juz to probowal skutecznie emulowac?... podkreslam...skutecznie.

 

Niestety nie mam możliwosci sprawdzić numeru sondy wlasnorecznie...

 

Czy forumowicze mają jakies żrodlo informacji dotyczace orginalnych numerow czesci poza ASO?

 

 

Dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda ma oznaczenie OZA-554-N7 jest to sonda NGK/NTk - TAKA SAMA JEST W 1.8. Nie jest taka sama jak przednia. Wiem że pasuje OZA-554-N8 KTÓRA JEST Z NISSANA Z350 - WIEM BO TO PRZERABIAŁEM. CENA W SERWISIE OK 800 PLN. ODRADZAM ZAKUP ZAMIENNIKA NA ALLEGRO. TE SONDY NIE MAJĄ ZAMIENNIKÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
sonda ma oznaczenie OZA-554-N7 jest to sonda NGK/NTk - TAKA SAMA JEST W 1.8. Nie jest taka sama jak przednia. Wiem że pasuje OZA-554-N8 KTÓRA JEST Z NISSANA Z350 - WIEM BO TO PRZERABIAŁEM. CENA W SERWISIE OK 800 PLN. ODRADZAM ZAKUP ZAMIENNIKA NA ALLEGRO. TE SONDY NIE MAJĄ ZAMIENNIKÓW.

 

 

czemu sadzisz ze one nie maja zamienników?

ważne w sondach jest

- ilu przewodowa

i na jakim napięciu pracuje

i tyle reszta jest wspolna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janeks13

powoli przeciez numery katalogow Nissana składają sie z 10 znaków więc co to za numer katalogowy OZA-554-N8 ???

 

naprzyk

  • ciami mam zawsze 10 znakow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio kupowałem przepływomierz i ma on 2 oznaczenia jedno przy logo nissana a drugie przy logo producenta np. Bosh. Może więc to oznaczenie jest producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to oznaczenie NGK/NTK. A co do tych zamienników to wcale nie prawda że jeśli będzie 4 przewody i takie same napięcie to wszystko będzie działać. Też to słyszałem od kilku sprzedawców na allegro - jednemu nawet uległem. Niestety szkoda było pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się oriętuje jaki jest symbol sondy NGK do almery N16 1.5 90KM z 2001r tej z przed FL? Z mojego rozeznania idzie tam jedna sonda NGK 3 przewodowa. Nie mogę jej znaleść w katalogu NGK. Proponują mi sondę NGK 3 przewodową uniwersalną. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wowek_L
Proponują mi sondę NGK 3 przewodową uniwersalną.

 

Niestety jesli ta sonda nie bedzie dzialac akurat w Twoim aucie to nikt Ci za to pieniedzynie odda. Ile kosztuje taka sonda uniwersalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio musiałem wymienić 1 sondę w almerce 1.68 z 2003 roku - cena w serwisie ok 750 PLN a w tym sklepie kosztowała tylko 370 - orginalna końcówka - nie było tylko znaczka nissana a nr producenta taki sam - i ta sonda nie ma odpowiednika uniwersalnego który może kosztować ok 200 PLN. Mają sondy i przepływki (dobre ceny). A poza tym że tam kupiłem tą sondę to nie mam z nimi nic wspólnego.

 

podaję adres: http://www.leja.com.pl/

 

Naprawdę warto!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wowek_L
Ostatnio musiałem wymienić 1 sondę w almerce 1.68 z 2003 roku - cena w serwisie ok 750 PLN a w tym sklepie kosztowała tylko 370 - orginalna końcówka - nie było tylko znaczka nissana a nr producenta taki sam - i ta sonda nie ma odpowiednika uniwersalnego który może kosztować ok 200 PLN. Mają sondy i przepływki (dobre ceny). A poza tym że tam kupiłem tą sondę to nie mam z nimi nic wspólnego.

 

Stronka dziala normalnie, przynajmniej u mnie.

 

Numer jaki masz na sondzie to jest numer katalogowy Boscha, a na sondzie owienien byc znczek.. takie male koleczko... to znak Bosch!!!

 

Kolega kupil za 370zl dokladnie to samo co oferuje serwis za 750zl ..tyle ze bez zanczka Nissan!!!

 

Gratuluje...

 

PS... oficjalnie BOSCH Polska nie oferuje 1 sondy do N16 po FL... za 411zl.. wiem sprawdzlaem to bardzo dziwna sprawa..odsylaja do ASO chociaz sami to produkuja i sprzedaja Nissanowi.

 

Fajny sklep....

 

[ Dodano: Sro 30 Maj, 2007 14:04 ]

Kolego "kaflp" jeszcze pytanie ile zaplaciles za 2 sonde NGT OZA-554-N7/OZA-554-N8

 

Czy jest problem z dostepnoscia tego elementu?

 

Wsponinajac o pierwszej sondzie Lambda mialem na mysli 0258 006 462/ 0258 006 463

To sa numerki boschowskie ... dzialaja w silnikach GD15 i 18 w Almach i Primerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dogadali się z producentem. Ale wracając do tego sklepu to oni mają nawet dostep do bazy w Niemczech. I jak czegoś nie ma to mogą zamówić. A jako ciekawostka że mają dobre ceny to to że z ciekawości zapytałem sięo cenę przepływki tej z końcówką 094 i okazało się że u nich można ją kupić za 800-900 - nowa sztuka z gwarancją. Jestem z Warszawy ale podczas wyjazdu z pracy byłem we Wrocku i przy okazji odebrałem sondą. Firma mieści się w domu - istnieje chyba od 10 i więcej lat.

 

 

No dobrze bo to chyba kryptoreklama a tak nie miało być.

 

 

 

0258 006 462/463 - a to są oznaczenia tej I sondy - wiem bo sam robiłem jej wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...