Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak podnieść moc w Primerce GA16DS


Gość KevinTworog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KevinTworog

Witam was chce podnieść moc w mojej primerce (w miare ludzkim kosztem) zależy mi na koło 10-15KM. Musy dodać że mam już strumirnnice, przelotowy ukł wydechowy, świece Brisk. Co jeszcze mogę zrobić. Myślałem o stożku ale mam ten okrągły filtr powietrza na gaźniku. Chyba że ktoś wie jak to przerobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
mam już strumirnnice

:one:

 

Myślałem o stożku ale mam ten okrągły filtr powietrza na gaźniku. Chyba że ktoś wie jak to przerobić?

Poczytaj dokładnie działy "Projekty i Prezentacje" + "NISSAN POWER TEAM".

Ja mam ten sam silnik w NX'ie i jak dojdą graty to w niedzielę będę zakładał stożek i opiszę całą akcję w NPT w temacie o dolotach i CAI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was chce podnieść moc w mojej primerce (w miare ludzkim kosztem) zależy mi na koło 10-15KM. Musy dodać że mam już strumirnnice, przelotowy ukł wydechowy, świece Brisk. Co jeszcze mogę zrobić. Myślałem o stożku ale mam ten okrągły filtr powietrza na gaźniku. Chyba że ktoś wie jak to przerobić?

Zmiany które już przeprowadziłeś nie wiele wpłyneły na moc auta, chcesz przyrostu ok 10-12KM to zastanów się nad wymianą kolektora wydechowego... Albo przytargać go ze stanów, albo wykonać tu w PL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KevinTworog

Tera pracuję nad dolotem czytałem wcześniej na forum że te węzyki z podciśnień co były podłączone do obudowy filtra powietrza to należy zaślepić, też tak zrobiłem i jest ok myśle że z tego rzadne konsekwencje nie wyjdż w puźniejszym czasie. A jeśli chodzi o kolektor wydechowy to gdzie mogę go znaleść też juz o tym myślałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KevinTworog

Założyłem już sobie dolocik z nierdzewki (super) robi efekt. Wszystkie podciśnienia zatkałem tylko jestem ciekawy jednego tego zaznaczonego na zdj. czerwona strzałką ( sorki to nie moje zdj tylko je skopiowałem było fajnie widać) też go zatkałem, ale jestem ciekawy do czego służy ta puszeczka do której jest doprowadzony ten wężyk.

http://img365.imageshack.us/my.php?image=12fkzl7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
jestem ciekawy do czego służy ta puszeczka do której jest doprowadzony ten wężyk.

To jest tzw. zawór AIV służący do doprowadzania powietrza do kolektora wydechowego. I jest on niepotrzebny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Czyli mogę go całkowicie usunąć.

Tak. :)

 

A co z tą metalową rurką która idzie z kolektora wydechowego?

Rurkę i sterownik zamocowany na nadkolu możesz usunąć i porządnie zaślepić kolektor wydechowy żeby nie było nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...