Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pomocy P12


Gość Wacław

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wacław

Witam ponownie. Ponieważ teraz jeżdżę na włączonej klimie ( P12 dti 2.2 2002 r.)to z reguły słycha tylko dmuchawę. Dzisiaj odpaliłem auto bez dmuchawy i po odpaleniu słychac głośny, nawet bardzo głośny "turkot" tak jakby gdzieś z pod konsoli środkowej . Po chwili ten turkot milknie na wolnych obrotach ale po dodaniu gazu znowu się pojawia. Po zdjęciu kopyta z gazu przez chwilę go słychac i znowu milknie . Jak sie rusza to zaczyna stukac i tak już stuka. Ten "turkot" jest miarowy tzn. nie zwiększa się jego częstotliowśc przy dodaniu gazu a jedynie pojawia się jak sie pogazuje. Najpierw po odpaleniu był on tylko chwile a teraz już utrzymuje się dośc długo zanim zamilkne, ale po dogazowaniu jest. Mechanio sprawdzaał pod maską co mógł ale nic nie znalazł. Pomóżcie jak możecie bo jest to strasznie wk....ce.

 

[ Dodano: Sob 26 Maj, 2007 10:40 ]

Jeszcze coś co dzisiaj rano zauważyłem . Jak samochód jest w garażu i w miarę jest chłodno to ten turkot jest ledwie słyszalny lub wogóle, dopiero jak długo postoi na słońcu i jest gorący to się dośc poważnie nasila. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek111

A nie jest to przypadniem spreżarka klimatyzacji?? Piszesz, że wyłączyłeś dmuchawe ale wyłącz klimatyzacje oraz dmuchawe i zobacz czy ten turkot będzie nadal jeśli nie to sprężarka a jesli będzie dalej to nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz to dokladniej. trudno zrozumiec, czy halas pojawia sie tylko przy wlaczonej klimatyzacji czy rowniez bez niej. moze masz uszkodzone lozysko w dmuchawie albo jakies syfy tam sie zgromadzily i bija w lopatki (mialem tak w jednym z aut)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wacław

Więc to jest tak . Sprawdzałem już na wszystkie sposoby i nic tu nie ma do czynienia klima czy dmuchawa. Objawy są takie, że jeżeli auto stoi w garażu po dłuższym spoczynku to przy odpaleniu ledwie słychać delikatny "turkot" dochodzący tak jakby z pod kokpitu. Jeżeli auto stoi długo na parkingu w słońcu lub po dłuższej trasie , bądź stoi przechylone to przy zapalaniu pojawia sie bardzo głośny " turkot", który po chwili mija. Dodając gazu on się znowu pojawia ale tak jak pisałem częstotliwośc tego "turkotu" nie rośnie wraz z dodawaniem gazu. On sie pojawia przy dodaniu gazu i potem w czasie jazdy już też jest chociaż mniej słyszalny bo go silnik zagłusza. Dzieje się to niezależnie czy jest klima i dmuchawa włączone czy wyłaczone. Dziwne jest jeszcze to że słychać to bardzo w kabinie ale po otwaciu maski tam nic nie słychać tylko dalej w kabinie. Wygląda to mi na to że jest to coś pod konsolą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak jak pisałem częstotliwośc tego "turkotu" nie rośnie wraz z dodawaniem gazu.

Chomiczek sobie biega w kołowrotku. :D

 

Pod konsolą nie ma za bardzo co terkotać. A może z CD jakiś problem?

Poza tym, niektóre odgłosy z silnika, niektórzy lepiej słyszą z wnętrza zamkniętego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest charakter tego turkotu? Metaliczny, czy głuchy? Jeśli metaliczny, to możesz mieć problem z którymś z elementów napinających pasek klinowy (u mnie akurat była to sprężarka od klimy - jedno z jej łożysk). Nie ma znaczenia, czy klima chodzi czy nie, bo przecież koło pasowe sprężarki cały czas pracuje. Łatwo to sprawdzić - zluzować pasek na napinaczu i ręcznie pokręcić kołami pasowymi i napinacza. Jeśli masz problem ze sprężarką to zajrzyj na http://www.euro-klima.pl/polish/index.html - wymiana łożyska 150zł (zawsze to lepiej niż 700-800 za sprężarkę - do naszego rocznika są droższe, niż do młodszych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wacław

Jest to raczej głuchy turkot i ciężki do opisania. To tak jakby coś się odkręciło i rytmicznie dość szybko o coś uderzało. Dziwne jest jednak to że po chwili się wycisza a po ruszeniu znowu się zaczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...