Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tuning nota


Gość maxxx24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maxxx24

witam.w temacie poprawiania fabrycznych osiągów silnika znam się tylko na wymianie filtra powietrza i może troche na wydech(robiłem to u siebie w poprzednim samochodzie).kupiłem notka 1,6.nie jest to może rakieta (10 sek do 100km/h)ale 2.0 tak do 140 koni objedzie(pasaty,laguny itp.).chciałem jeszcze pare koników więcej ale boję sie że jak zaczne coś majstrować to moge mieć nieprzyjemności podczas jakiejs awarji(samochód na gwarancji).znajdzie się jakiś zorientowany w tym temacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.w temacie poprawiania fabrycznych osiągów silnika znam się tylko na wymianie filtra powietrza i może troche na wydech(robiłem to u siebie w poprzednim samochodzie).kupiłem notka 1,6.nie jest to może rakieta (10 sek do 100km/h)ale 2.0 tak do 140 koni objedzie(pasaty,laguny itp.).chciałem jeszcze pare koników więcej ale boję sie że jak zaczne coś majstrować to moge mieć nieprzyjemności podczas jakiejs awarji(samochód na gwarancji).znajdzie się jakiś zorientowany w tym temacie??

 

obudz sie prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rossi20

kazde zmiany mechaniczne na gwaracnji - pozniej okaza sie klopotem i nie uznaniem gwarancji. po drugie nie ma zbyt co tuningowac i podnosic - za nowy smaochod i za malo potencjalu - podejrzewam ze nawet kata nie wytniesz bo masz 2 sondy lambda - wiec daruj sobie ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maxxx24

ktoś jeszcze sie wypowie? te greg ! obudzisz sie jak poczujesz kiedyś smród nota 1,6.naprawde ten nowy silniczek zaskakuje wielu :D .nowy pasat 2.0 tdi ten 140 koni nie ma podejścia.przykre ale prawdziwe.wielu niedowierza dopuki nie powącha.no ale wracajac do tematu...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
te greg ! obudzisz sie jak poczujesz kiedyś smród nota 1,6

:one: Zakładając, że greg76 będzie jechał na hulajnodze to może tak ale wątpie żebyś Rudą objechał Notesem 1.6. Naprawdę bardzo w to wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś jeszcze sie wypowie? te greg ! obudzisz sie jak poczujesz kiedyś smród nota 1,6.naprawde ten nowy silniczek zaskakuje wielu :D .nowy pasat 2.0 tdi ten 140 koni nie ma podejścia.przykre ale prawdziwe.wielu niedowierza dopuki nie powącha.no ale wracajac do tematu...........

 

Dzis jest 1 kwietnia czy to jest "Mamy Cie!" ? ten passat o ktorym mowisz ma ponad 320Nm momentu :D Pewnie kiedys puscil Cie na swiatlach bo wyskoczyles jak wariat i teraz sie smieje z Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku kolega jest z wawy. Niech ktos seryjna p11 sie z nim ustawi i bedzie wszystko jasne. Tak jak napisal rossi20, kazda ingerencja moze skonczyc sie utrata gwarancji.

po drugie nie ma zbyt co tuningowac i podnosic - za nowy smaochod i za malo potencjalu

Mozesz dac jakies stronki, gdzie tuningowali nota? Chetnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że jest to nissan to odrazu można przyjąć że ma bardzo kiepski ukłąd wydechowy - jesli chodzi o moc i moment...

Jakiś porządny kolektor wydechowy załatwić - podejrzewam że ten silnik to jest bliźniak GA16 więc można podoszukiwać się podobieństw... Katalizator seryjny można zastąpić metalowym, można poddać głowicę obróbce. Można przeportować i wypolerować kolektor ssący.

Po tych wszystkich modach sprawdzić skład spalin i jak wyjdzie taka potrzeba to zastosować regulator ciśnienia paliwa - bo wirusowanie tego silniczka nie jest jeszcze chyba ogólnodostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś jeszcze sie wypowie? te greg ! obudzisz sie jak poczujesz kiedyś smród nota 1,6.naprawde ten nowy silniczek zaskakuje wielu :D .nowy pasat 2.0 tdi ten 140 koni nie ma podejścia.przykre ale prawdziwe.wielu niedowierza dopuki nie powącha.no ale wracajac do tematu...........

 

:D to mnie rozbawiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rossi20

Mozesz zrobic tak jak Coobcio pisal - wymienic wydech z metalowym katalizatorem , kolektor , zrobic porzadny " tuning" mechaniczny - nie wkladki KN czy swiece :P , ale czy to zrobisz???? :D cos tam wykrzeszesz , ale ............................... szkoda chyba kasy na ten silnik ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zrobic tak jak Coobcio pisal - wymienic wydech z metalowym katalizatorem , kolektor , zrobic porzadny " tuning" mechaniczny - nie wkladki KN czy swiece :P , ale czy to zrobisz???? :D cos tam wykrzeszesz , ale ............................... szkoda chyba kasy na ten silnik ;-)

 

no własnie raczej potwora nie zrobisz ale gdyby tak z 20KM i NM wiecej było to fajnie by sie zbierał - ale to raczej za mniej niż 3/4tyś nie wykonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maxxx24

może was zaskoczę ale wyniki z testów są następujące:notek zamiast 10,7 do paczki to ma równe 10 sek ,a powiedzmy taki pasat (jak już o nim mowa) to w katalogu może i ma 9,8 do paki ale w żeczywistości ma 3,5 dziesiętnej więcej :D zresztą tak jak już podkreślałem że jest to sprawdzone w realu. zapraszam na forum nociaków i spytajcie byle kogo z silniczkiem 1,6 jakie zdziwienie wywołuja na drogach w sprintach spod świateł. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_czarny

Sorry moze notek faktycznie jezdzi faajnie ale jakos nie chce mi sie wierzyc ze wciagnie passata bo moj brat ma passka poprzedniej generacji 1.9 tdi i wiem jak to idzie z 2 strony moze ten nowy jest ciezki itd bo faktycznie to wielki samochod.

Mimo wszystko uwierze jak zobacze...

Wracajac do tematu to uwazam ze jesli ktos chce i ma dosc kasy to mozna tuningowac kazdy samochod wiec jesli chcesz to powodzenia zycze i trzymam kciuki- uwazaj zeby gwarancji nie stracil...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

Nie jest ważne czy w danych mają różnicy sekundę czy półtorej... pamiętajcie że testują je różni ludzie i w różnych wersjach wyposażenia (wagą mogą się różnić nawet i o prawie 60 do 100 kg !!). Dużą różnicę robi również "wkładka mięsna" w aucie - auto samo nie przyśpiesza...

Co do tuningu to jak kuba pisał ale to co Kuba podał to już są rzeczy powodujące utratę gwarancji...

Chcesz bawić się w tuning to nabądź to:

http://moto.allegro.pl/item198745285_nissa...ny_1_8_gti.html

i się baw (tylko nic nie popsuj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, GA to nie jest. Sprężanie i tak już wysokie bo 10,7.

 

Zbijanie wagi, ponad 1100 to dużo.

Skrzynia i tak jest krótka (tak mi się wydaje po Vmax) ale możesz jeszcze spróbować wsadzić mniejsze koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś jeszcze sie wypowie? te greg ! obudzisz sie jak poczujesz kiedyś smród nota 1,6.naprawde ten nowy silniczek zaskakuje wielu :D .nowy pasat 2.0 tdi ten 140 koni nie ma podejścia.przykre ale prawdziwe.wielu niedowierza dopuki nie powącha.no ale wracajac do tematu...........

 

zabawny jestes maxiu :D ty naprawde w to wierzysz :!: :!: :!: :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rossi20
nie wiem greg czym jeżdzisz ale jak masz mniej niż 140 km to sorki (możesz niewierzyć) ale nie miałbyś szans.

 

no ma troszke wiecej niz te 140 koni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
nie wiem greg czym jeżdzisz ale jak masz mniej niż 140 km to sorki (możesz niewierzyć) ale nie miałbyś szans.

Jakoś mnie to rozbawiło :D:D:D

 

maxxx24 ja mam 90KM w moim NX'ie i wątpię, że dałbyś mu radę a co dopiero Rudej Suce Grega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze to nawet moja seryjna almere ten note klepie :one: hahahahaha jakos tego nie widze. moze max nie wiedzial ze sie z nim nikt nie sciga...? :zdziw: :030:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...