Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alufelgi a opony.


stefino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!

 

Ostatnio zastanawiałem się(narazie nie mam na to kasy) nad alusami do mojej maszyny- Bluebirda T72 z 89r. - który miał fabrycznie felgi stalowe 14" 4x 114,3 z oponami 185/70 R14.

Najlepiej oczywiście byłoby kupić aluski takie które podeszłyby pod te opony- spodobały mi się OZ hydra lecz nie mają ich w rozmiarze 14- zaczynają się od 15"- i tu pojawia się pytanie - jakie opony założyć na te felgi(oz hydra 15") aby wskazania licznika się nie zmieniły (chodzi mi o to żeby to wszystko było możliwie jak najbardziej zbliżone do rozmiaru oryginału)

 

Jakiej marki alufele polecacie- nie chce jakiś z norauto bo to może być chinskie badziewie; najbardziej podobają mi się klasyczne pięcio lub sześcioramienne.

 

dodam jeszcze że szukałem podobnych tematów na forum i znalazłem mało mówiący mi temat o felgach który zdaje się jest przyklejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Do felg 15" kup opony 195/50 i będzie dobrze.

Koło będzie niższe o 7mm ale to raczej nie będzie powodowało przekłamań.

No i troszkę na komforcie stracisz ale nie będzie aż tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Wejdź sobie na strone www.autodomena.pl i tam masz dział zaminników opon. Wpisze oryginalną i poda ci wszystkie możliwe zamienniki. Jakby co tam też masz kontakt GG do ludzi którzy naprawdę potrafią pomóc. Są często dostępni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięi panowie!! zapisując się tu czułem że to dobre forum i jak widac sprawdza się za każdym razem.

 

wg tej strony najlepiej byłoby założyć na te 15" oponki o rozm. 195/60 R15. różnica w średnicy to tylko -0,4mm czyli bardzo mało.

 

czekam na dalsze sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę!! ale szerokość opony musi być identyczna!!nie mogą byc 195...

 

jak się bede decydował to jednak na 14" - nie bede musiał opon nowych kupować. Teraz polećcie mi tylko ładne pięcioramienne felgi z rozstawem 4x 114,3 R14 .

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82
Teraz polećcie mi tylko ładne pięcioramienne felgi z rozstawem 4x 114,3 R14

To sprawa gustu :D A poza tym tyle jest felg pięcioramiennych że trudno zliczyć. Popatrz sobie na stronie o której pisałem. Tam jest sporo zdjęć i napewno coś ci się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automat_82 a Ty jakie masz alusy na swojej Primce? Enzo na pewno ale jaki model bo widze że bardzo ładne...

 

a tak pozatym- wg Was czy czerwony Bluebird lepiej wyglądałby na Enzo Z czy Enzo H (oczywiście obie 14") fotek felg szukajcie na allegro bo już jestem zmęczony i nie chce mi sie wstawiać.

 

ok wstawiam foty:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f22e17cf3bcfaa5.html - enzo Z

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/362f56bdf7c2db75.html - enzo H

 

jeśli byłoby coś nie tak to prosze moda o usunięcie linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lepiej na Bluebridzie wyglądają Enzo Z, czemu ? ten ostry rant na środku ramienia pasuje.

 

Ale radziłbym by te 15'' założyć, różnica w wielkości nie wielka, a zawsze troche lepsze prowadzenie no i wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale radziłbym by te 15'' założyć, różnica w wielkości nie wielka, a zawsze troche lepsze prowadzenie no i wygląd.

 

No niby tak ale jak doliczysz kasę na opony to koszty już są ogromne... wyjdzie ponad 3500zł... a pozatym opona musiałaby byc o szerokości 185...

 

 

 

No i pozostaje kwestia czy obie alufelgi bedą pasować dokładnie bez żadnych przeróbek na mój wóz- żeby tylko wystarczyło na nie cyknąć oponki i przykręcić- panowie to musi hulać!! żeby też nie odstawały - mają być takie jak org stalowe z tą róznicą że alusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82
automat_82 a Ty jakie masz alusy na swojej Primce? Enzo na pewno ale jaki model bo widze że bardzo ładne...

Ja według twoich zdjęć wklejonych mam dokładnie ENZO H. 15''.

Według mnie powinieneś kupić też 15" no ale skoro nie chcesz inwestować też w opony to bierz 14".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...