Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Dolot + sportowy filtr K&N


Gość Bond

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy wiec prosze nie bic ;)

 

Mam takie pytanie. Przymierzam sie do wymiany seryjnego filtra w mojej Almerce N16 z 2001r na cos sportowego. Znalazlem caly zestaw do przerobki (swoja droga troche drogi) firmy K&N. Jednak na jednym z forum przeczytalem ze po zamontowaniu wszystko jest pieknie i ladnie przez ok 2-3 miesiecy. Potem niestety zaczynaja sie problemy: diametralnie wieksze spalanie (nawet 15-16l). W efekcie konczylo sie to wymiana przeplywomierza. http://www.nissan-almera.pl/viewtopic.php?t=85

 

Czy mozecie mi cos doradzic na ten temat. Interesuja mnie generalnie opinie uzytkownikow N16-tki poniewaz taka posiadam.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za wskazowki dylson :D

 

[ Dodano: Pon 28 Maj, 2007 20:06 ]

Wypowiedzcie sie co myslicie o wykonaniu dolotu do filtra z wlokna szklanego (czarny element) i wyprowadzenie go delikatnie pod podwodzie?

 

 

Oczywiscie jest to tylko wersja pokazowa i nie ma nic wspolnego z realistyka (np. z mozliwymi dlugosciami odcinkow). Wszystko wykonane w 3DSM 8

 

1.png

 

2.png

 

3.png

 

4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na stozku K&N'a od ponad roku i nie moge powiedziec na jego temat zlego slowa.

Jedyne o co moze chodzic w uwagach ktore opisales to fakt ze K&N to stozki nasaczane olejem. Slyszalem glosy ze olej ten potrafi osadzac sie na przeplywce powodujac jej zabrudzenie = zle odczyty. Jednak: a) rozebranie przeplywki i przeczyszczenie jakims specyfikiem to kwestja 15min B) bralem to u siebie pod uwage i pomimo ze nie mialem zadnych niepokojacych objawow rozbieralem kilka razy dolot - wszystko czysciutkie i sprawne. Zreszta dziwi mnie opisana kwestia wymiany przeplywki - nic jej fizycznie nie uszkadza, najwyzej brudzi...

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za wskazowki dylson :D

 

[ Dodano: Pon 28 Maj, 2007 20:06 ]

Wypowiedzcie sie co myslicie o wykonaniu dolotu do filtra z wlokna szklanego (czarny element) i wyprowadzenie go delikatnie pod podwodzie?

 

 

Oczywiscie jest to tylko wersja pokazowa i nie ma nic wspolnego z realistyka (np. z mozliwymi dlugosciami odcinkow). Wszystko wykonane w 3DSM 8

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

FAJNIE FAJNIE

 

ale nie wystawiał bym tego poniżej linii zderzaka - przy mokrych i kaluzastych dniach będziesz zasysał wodę a to może sie zle skończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Bond a po co się bawić w jakieś struganie diwajsów z włókna szklanego?

Najlepiej jest stożek umieścić w nadkolu bo tam jest najzimniejsze powietrze. Oczywiście pewnie będziesz musiał powiększyć otwór w nadkolu żeby wsadzić tam stożek ale przyniesie to wymierne efekty.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie takiej elastycznej, harmonijkowej rury wentylacyjnej którą możesz doprowadzić powietrze spod zderzaka w okolice stożka.

Ja będę w niedzielę zakładał ten drugi patent a w przyszłości tak czy siak stożek wrzucę w nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...