Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] kratka nawiewu od strony pasażera przy drzwiach


Gość xtrem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie. Czy zna ktoś sposób na bezpieczne zdjęcie kratki nawiewu nad schowkiem przy drzwiach? Listki regulacji kierunku odczepione mam od ich prowadnicy i chciałym to naprawić, a sam jakoś nie znalazłem sposobu na wujęcie tej ramki.

Wyjmował już to ktoś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyjalem w dosc prosty sposob. Odchylilem kratke na ok 3/4 wychylenia do gory (cala, nie kratki). Pozniej wzialem srubokret plaski i przez szmatke odchyllilem prawa czesc miedzy kratka a deska. Plastik jest na tyle miekki ze podda sie. wtedy delikatnie wyciagasz najpierw prawa strone i lewa juz wyjdzie sama.

 

Ja to robilem w N16 ale pewnie jest podobnie.

 

P.S. odchylasz z prawej strony bo z prawej strony jest wezszy zaczep ktory wchodzi w deske.

 

Naprawialem kratke roznymi sposobami ale wkoncu zrobilem to poxilina. U mnie powyrywane byly lapki ktore trzymaly kratke. Jak znajdziesz inny sposob to mozesz napisac vbo moze sie przydac.

 

Aha wkaldanie odbywa sie podobnie, ale istotne jest aby kratka skierowana byla do gory, poniewaz jest ona niesymetryczna i bedzie ci ciezka ja tam wepchac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Naprawiłem. Naszarpałem się zdrowo. Okazuje się, że wcale nie jest tak łatwo. śruby są schowane od środka i nie bardzo da się do nich ze śrubokrętem dość. Samej kratki z ramką tez nie bardzo dało się wyjąć. Dolną oś samej kratki wysunąłem z mocowania i obruciłem dzięki temu o 90stopni, wyjąć się nie da, ale uzyskałem dostęp do skrzydełek i zamocowałem je na listewkę od regulacji ich pochylenia.

Ostatecznie się udało. Aparatu nie miałem ale jeśli ktoś potrzebuję to mogę zrobić zdjęcia :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...