Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Poduszka silnika - przednia


Gość grz3chu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grz3chu

Witam,

 

Juz od ładnych paru miesięcy śmigam sobie primerką i od zawsze mi troche podszarpywała, myślałem, że tak jest w normie ale ostatnio coraz bardziej zaczęła szarpać, na wstecznym to malo silnik nie wylatuje :P Miałem rozwalony przegub więc myślałem, że po wymianie bedzie ok. Niestety troche tylko pomogło. Teraz jestem pewien w 99% że to przednia poduszka, dziś podniosłem silnik i miedzy gume wsadziłem klucz francuski :diabel2: trochę dzwoniło przy jezdzie ale samochód nie ten sam, biegi płynnie pszyspieszenie płynne...tylko teraz pytanie czy ten luz się reguluje bo przy poduszce jest ta śruba i otwór podłużny ? Czy tylko wymiana ? Ta guma lata troche na boki ale na fotkach nowych gum też widze że sa takie dziury jakby. Może ktoś zerknie u siebie i sprawdzi czy ta poduszka ma luzy czy jest na sztywno.

 

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też szarpało głównie na wstecznym.Wymieniłem poduszke po stronie kierowcy i zrobiło się gorzej,bo ta poduszka była naderwana i jakoś się układała z całkowicie rozwulkanizowaną po prawej stronie.W poduszkach nic sie nie kasuje i nie reguluje.najpierw sie troche rozrywa guma a potem jest coraz gorzej aż do całkowitego puszczenia gumy.Można jednak dostać same wkładki gumowe.mi udało sie dostać dobrą używke i dopiero po wymianie drugiej poduszki jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grz3chu
Można jednak dostać same wkładki gumowe.mi udało sie dostać dobrą używke i dopiero po wymianie drugiej poduszki jest ok.

 

wiem wiem, ogólnie ta przednia u mnie to sama guma, to nie jest poduszka taka jak lewa czy prawa. Koszt to ok 50 zł w firmie FOTA. No nic zmienie i zobacze jak wygląda nówka.

 

NIEGS01559.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grz3chu to jest ta poduszka na tym zdjęciu co jest po środku silnika ? jak lukając pod maskę to jest między chłodnicą a silnikiem ?

 

też mam naderwane :( i tą z lewej strony (patrząc od przodu ) i tą na środku , a wszystko przez to ze były dzwony i nie jest tak jak powinno być :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grz3chu
grz3chu to jest ta poduszka na tym zdjęciu co jest po środku silnika ? jak lukając pod maskę to jest między chłodnicą a silnikiem ?

 

tak to ta miedzy chłodnicą a silnikiem. Tez Ci tak szarpie szczególnie na 2 i 3 podczas puszczania i dodawania gazu ? Mi szarpie strasznie, to samo przy hamowaniu silnikiem. Tylko wymiana, w moim przypadku tylko 5 dyszek u Ciebie ta lewa jest dużo drozza w IC cos ponad 200 zl chyba. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grz3chu

Wracając do tej prawej poduchy to czy ktoś naprawiał ją samym wkładem ? Koszt w Tedgum to 98 zł a koszt całej to prawie 300. Jak to wygląda ? Czekając na ta przednią rozebrałem przód i teraz widać ze ta prawa też jest popękana jak bujam silnikiem i dosyć poważnie się kołysze więc pewnie i mnie tak jak sznurka nie ominie zmiana no chyba, że ta przednia tyle namieszała i jak jutro zmienie bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wracając do tej prawej poduchy to czy ktoś naprawiał ją samym wkładem ? Koszt w Tedgum to 98 zł a koszt całej to prawie 300. Jak to wygląda ? Czekając na ta przednią rozebrałem przód i teraz widać ze ta prawa też jest popękana jak bujam silnikiem i dosyć poważnie się kołysze więc pewnie i mnie tak jak sznurka nie ominie zmiana no chyba, że ta przednia tyle namieszała i jak jutro zmienie bedzie ok.

JA skorzystałem ze samego wkładu i jak narazie (ok 8000km) wszystko dobrze. Jeszcze pozostałe poduszki muszę porobić, ale uważam że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

 

Mam pytanie. Czy ktoś wymieniał prawą poduszkę silnika sam wkład GA16DE od strony rozrządu. Zamówiłem w tedgum wkład ale wydaje się za duży ok 5mm z tym ,że wydaję się że można zmniejszyć obwód tej poduszki ponieważ ma wycięcie ok 2cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...