Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Prośba o pomoc!Wentylator/y chłodnicy


Gość kaflp

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek miałem niebezpieczną sytuację - moja almerka N16 po fl sedan stała w korku i było bardzo gorąco. Prawie się "zagotowała" i nie włączył się wentylator chłodnicy. Czy któś może poradzić od czego zacząć diagnostykę??? Jaki bezpiecznik odpowiada za to??? ITP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość irkmaan

Witam

 

Miałem to samo w n15 (nie wiem, czy to coś zmienia). Po sprawdzeniu czujnika temp., silnika wentylatora oraz po obmacaniu miernikiem okazało się, że stycznik nie dostaje masy z komputera (to cytat, nie bijcie). Gościu "zmostkował" podejrzany kabelek od komputera do stycznika i o dziwo potwierdziło się, że był walnięty. I dobrze, że kabel, bo mógł być komputer.

 

Jako rozwiązanie tymczasowe szczerze polecam śledzenie temperatury i jakby co włączanie na max grzania dmuchawą. Przy otwartych szybach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemekboss

sprawdz czy kabelki pod izolacją nie poszły od wentylatora może jest któryś przerwany i wentylator się nie ząłączył jak to nie pomoże sprawdz sam wentylator czy działa bo tak jeżdzić zdecydowanie nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostrze co sam mozesz zrobić, to odpięcie kostki wentylatora (zaraz przy nim) i właczyć silnik. jak sie troszkie pogrzeje to podepnij do kostki miernik tudzież żaróweczkę. ale uważaj żeby nie przegrzać jak jest sygnał to zaierz wentyl do domu i obejrzyj dokładnie, a jak sygnału ni ma to poszukaj skrzynki bezpieczników (chyba pod maską obiła mi się o oczy z napisem FAN coś tam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...