Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile płynu w układzie chłodzenia? n15 1.4


Gość jarroturro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarroturro

Wymieniałem dzisiaj olej i przy okazji płyn chłodniczy. Zakupiłem 5 litrowe opakowanie Borygo, ale na wymianę wyszło tylko coś około 2,7 litra. Stąd moje pytanie: ile wchodzi tego płynu do Almery n15 z silnikiem 1,4 bez klimatyzacji? W książce serwisowej wspominają coś o 5,6 litra. Zaczynam podejrzewać, że mechanik mógł nie spuścić całości.......

Dzięki za podpowiedź i sorki jeśli to już było, ale nie mogłem znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej wspominają coś o 5,6 litra.

 

Z nagrzewnicą nawet 5,9 l. Zakładając, że się spuści w miarę dokładnie z chłodnicy i kadłuba, to wlezie niecałe 5. Zbiornik wyrównawczy też w to licz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik chyba odsysal ten plyn przez zbiornik wyrownawczy. Wla trzy litry niecale, powinien niecale 6 (5,9 dokladnie). Roznica 100 procent :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patriot
mechanik chyba odsysal ten plyn przez zbiornik wyrownawczy. Wla trzy litry niecale, powinien niecale 6 (5,9 dokladnie). Roznica 100 procent :-)

 

50 % :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarroturro
mechanik chyba odsysal ten plyn przez zbiornik wyrownawczy (...)

 

Dokładnie nie widziałem co robił. Pewne jest, że odkecił śrobkę pod chłodnicą. Pomiajam, że najpierw odkręcił, a jak zaczęło się już lać to on też "zaczął" ............ szukać wiadra. Coś tam się naradzali na temat urządzenia do obsługi klimatyzacji - więc być może przy pomocy tego ustrojstwa odssysali (Boże co za słowo) płyn ze zbirnika wyrównawczego. Niestety dopiero po powrocie do domu doczytałem, że płyn spuszcza się z chłodnicy i drugim ujściem z bloku silnika.

Tymczasem jak wynalazłem na Forum: po wymianie płynu przez jakiś czas będzie go ubywać. U mnie przez te dwa dni "ubyło" coś około 0,3 litra. Ale to i tak zostaje miejsce na 2 litry.

Naturalnie zadzwonię do nich i zapytam: jak to jest możliwe, że tam gdzie wchodzi 5,6 weszło im 3 litry......

Ech, żebym pojechał z czymś skomplikowanym, ale to wydawać by się mogło jedna z prostszych czynności serwisowych........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...