Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zbieżność śwateł krótkich i długich


Gość AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam taki problem.

 

Po wymianie lamp na nowe w n16 fl światła święcą rewelacyjnie ale mam nieodparte wrażenie, że przy starych lapmach snopy świateł krótkich i dłuchich były zbieżne a w nowych lapach przy swiatłach prawych zbieżność jest 100% a przy lewej lampie totalnie nie tzn światło długie świeci nieco do góry i w lewo w stosunku do snopu światła krótkiego lewej lampy.

 

Czy ktoś zauwaył też coś takiego u siebie?

 

wiem że trochę zagmatwałem ale spróbuję zrobić zdjęcie wieczorem więc będzie łatwiej porównać

 

załączam zdjęcie, specjalnie przyciemnione aby uwidocznić brak zbieżności.

 

podczas jazdy nocą to lewe długie świeci gdzieś w pnie drzew a nie na drogę. W aso stwierdzili, że niby ma tak być ale ja sobie za choinkę nie mogę przypomnieć jak to było ze starymi lampami, czy ta lampa to jakiś chłam.

 

HELP!

 

IMGP5613.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana lamp po wypadku? Może coś żle poskładane, wygięte.

Może żle wsadzona żarówka. Częsty przypadek choć wydaje się niemożliwy.

Regulacja odbłyśników.

Żółte rączki robiły te lampy.

 

Więcej możliwości nie pamiętam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch wymienial gwarancyjnie nie po wypadku.

co do samych swiatel wydaje mi sie, ze powinny siecic wyzej, jesli byloby inaczej troche nie mialoby to sensu.

jesli wogole nie da sie skorelowac mijania z dlugimi moze to byc spowodowane tak jak napisal jaras odwrotnie wlozona zarowka, widzialem taki przypadek. chlopcy w serwisie nie mogli sobie poradzic z ustawieniem swiatel bo gdy mijania swiecily dobrze, dlugie dawaly znac batmanowi, gdy dlugie byly ok mozna bylo ze swiatlami mijania smialo pojechac na grzyby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomson30

Patrząc na zdjęcie to podnieśćtrzeba prawe światło tak ma wyglądaćkrawędź światełjak niżej. A ogólną ich wysokość dobież pokrętłem regulacji. Takie ustawienie zrób na krótkich, długie muszą być wówczas dobrze. A tak w ogóle to przed wymianą też światła lepiej mi świeciły, teraz widzę nirównomierny promień swiatła. Pozdro

______________

____________/

___________/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...