Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Nie działa alarm


Gość Wacław
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wacław

Jeszce raz witam. Tym razem mam pytanie jak sprawdzić czy działa alarmw Primce ( P12 2.2dti 2002 r.) Mam na szybie taki znaczek z orłem że samochód wyposażony jest w Nissanowski system NATS ale nie mogę za nic urchomić alarmu żeby sprawdzić czy on działa. W środku poprawnie miga mi kontrolka, nigdzie nie widać czujników ruchu, tak że zostając w środku i zamykając z pilota auto nic nie daje (alarm się nie włącza). Próbowałem nie domykać drzwi i zamykać auto też nic, probowałem go z buta w oponę też nic, próbowałem zamknąć za pomocą pilota i otworzyć go awaryjnie kluczykiem ale mam zaśniedziały zamek i nie da rady otworzyć . Może ktoś mi podpowie jak sprawdzić czy mam sprawny alarm - a może go wogóle nie mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie być alarmu tylko centralny zamek sterowany z pilota a NATS to immo a sprobuj wlaczyc pilotem i siedzac w środku po jakiejs 1 min zapalić samochod i wtedy jak jest alarm powinno wyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissanowski system NATS

Nissan Anti Theft System - to tylko patent nissana powiązany z immobiliserem polegający na tym, że jak bandziorek wybije szybę w drzwiach to system zablokuje zamki w żeby nie można było od środka otworzyć - to niby takie utrudnienie na szybkie wejście do auta ;)

 

[ Dodano: Wto 29 Maj, 2007 10:37 ]

A alarm jako taki to już inna bajka, aczkolwiek może być tego samego autora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomirek
Nissanowski system NATS

Nissan Anti Theft System - to tylko patent nissana powiązany z immobiliserem polegający na tym, że jak bandziorek wybije szybę w drzwiach to system zablokuje zamki w żeby nie można było od środka otworzyć - to niby takie utrudnienie na szybkie wejście do auta ;)

 

[ Dodano: Wto 29 Maj, 2007 10:37 ]

A alarm jako taki to już inna bajka, aczkolwiek może być tego samego autora ;)

 

eeee NATS ma wiecej funkcji... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee NATS ma wiecej funkcji... :)

Pewnie tak, było dopisać :P

Ja napisałem ogólne założenie systemu i chyba pierwszą główną funkcję i nawiązałem w wypowiedzi do immobilisera, który wiadomo do czego powinien służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

hej mam problem z moim alarmem P12 2002r 2.2

Usterka polega na tym ze alarma zalacza sie co chwile w aucie na jakies 30 sekund , dzieje sie to tylko na parkingu w pracy.Gdziekolwiek indziej parkuje jest wszystko ok!Sprawdzalem nie raz czy szyby domkniete itp , nawet odlaczylem czujniki sensory ruchu w aucie zeby sprawdzic czy to cos da i nic to samo.Robile restem kompa(odlaczalem akum. na 20 godzin) tez nic.Niew wiem co moze miec wpływa na parkingu w pracy na moj alarm w primerce.Jakies sugestie. Moze jest za czuły moze mozna to jakos wyregulowac ? gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze gdzies pod ziemia jakies metro masz? I od drgan sie zalacza. W mojej primerce tez czasami potrafi sie ni z tego ni z owego zalaczyc ale wydaje mi sie, ze tylko w sytuacji gdy cos wprowadzi autko w drgania (np przejezdzajacy obok duzy samochod).

 

A moze ma to jakis zwiazek z jakims nadajnikiem radiowym? W moim poprzednim samochodzie, gdy parkowalem pod palacem kultury to tez alarm glupial - z tym ze objawialo sie to tym, ze pilot przestawal dzialac i nie moglem zamknac czy otworzyc autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re: nike_bytom

 

jeśli np. drzwi do budynku firmy są automatyczne to bardzo prawdopodobne że to wiązka z czujnika od tych drzwi indukuje Ci coś w układzie, zmieniają się potencjały i alarm myśli że ktoś coś grzebie i se wyje, parkuj dalej od tych drzwi, ewentualnie stacja benzynowa blisko, lub inny budynek z takimi drzwiami to się zdarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie ma zadnych drzwi metra itp parkowalem wczesniej i bylo ok od jakiegos tygodnia sie zaczelo.Napewno cos w tym jest :)Porostu zoastawiam autko otwarte haha bo ludzie w biurowcu dostaja do glowy z moim alarmem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

czy w kazdej primerze z roku 2000 byl montowany alarm?? moze byc tak ze go u mnie nie ma?? poczytalem troche tutaj i pisalo o jakis krateczkach w slupkach ja ich nie widze (moze patrze nie w to miejsce) tez o jakims guziczku przy recznym u mnie jest tylko regulacja swiatel w tym miejscu, patrzylem tez w bagaznik tam gdzie jest lewarek troszke nizej jakies 7cm blizej lampy jest jakas czarna prostokatna skrzyneczka czy to jest syrenka?? jak ona wyglada wogole, autko mam od tygodnia jest sprowadzone z belgi gosc od ktorego je kupilem mowil ze posiada alarm ale ja w to watpie :|

 

i tak przy okazji skad wziac service manual do tego modelu z tego rocznika ??

 

[ Dodano: Sob 07 Cze, 2008 14:44 ]

czy jest tu ktos obecny?? moze sie ktos wypowiedziec

 

[ Dodano: Sob 07 Cze, 2008 15:15 ]

halo halo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...