Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Pomocy skrzynia biegów lub sprzęgło w P12


Gość Wacław

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wacław

Witam . Tym razem potrzebuję pomocy w dośc poważnej sprawie. Wjechałem wczoraj normalnie do garażu . Dziś rano wsiadam do auta ( P12 2.2 dti 2002 rok przebieg 60000) przepisowo naciskam pedał spręgła , biegi daję w pozycję neutralną zapalam wszystko jak narazie OK. Próbuje włączyć jedynke i puścić sprzęglo a bieg nie wchodzi a pedał sprzęgła zostaje w połowie czyli nie odbija do końca.Próbuje na innych biegach to samo. Lewarek dostaje jakiś opór i nawet delikatnie auto się do przodu poruszyło ale biegi nie wchodzą , natomiast pedał sprzęgła po naciśnięciu i puszczeniu zostaje w połowie drogi. Pomóżcie koledzy bo autko mi jest bardzo potrzebne . Co to może być i jaie mogą być ewentualne koszty naprawy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek - stan płynu w układzie sterowania sprzęgła, ten sam zbiornik, co hamulcowy. To pierwsze co mi przychodzi na myśl z twojego opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wacław

Zaraz sprawdzę i odpowiem . później jade do mechanika i napiszę co stwierdził.

 

[ Dodano: Sro 30 Maj, 2007 11:02 ]

sprawdziłem płyn jest i mechanik mi stopą podniósł sprzegło do góry i wszystko jest OK. Powiedział że przy gorącej temperaturze tak sie czasem dzieje. Polecił mi zmianę płynu hamulcowego co niniejszym uczynię. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecił mi zmianę płynu hamulcowego co niniejszym uczynię.

 

Zgadza się. Na przepracowanym płynie zdarzają się takie anomalia z pompą bądź siłownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wacław

Tak zmieniłem płyn . Teraz ze sprzegłem jest w porządku ale skrzypi jak cholera pedał sprzegła przy naciskaniu i puszczaniu. Przedtem tego nie bylo . Nie wiem czy to tylko nasmarować WD 40 czy to coś znowu innego. Jakbyś mógł pomóc to proszę.

 

[ Dodano: Czw 31 Maj, 2007 13:02 ]

Byłem u mechanika popsikał jakimś olejem w spraju ale nic nie pomogło, skrzypi jak cholera gdy sie puszcza pedał. Myślałem że to może przenosi z pod maski ale to ewidentnie skrzypi przy pedale. Poza ty sprzęgło działa poprawnie. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja podpowiedź jest taka, że musiałbys wymontować pedał, rozebrać miejsce na którym się on porusza (jest pewnie na jakiejs ośce, śrubie...) i wszystko ładnie przesmarować smarem, zmontować i pewnie będzie oko. Nie jestem Ci tylko w stanie powiedzieć czy dużo to roboty bo nie miałem takiego problemu (jeszcze :D ). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...