Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Filtr kabinowy przeciwpyłkowy - wymiana


kruppp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy moze mi ktos podpowiedziec gdzie znajduje sie filtr kabinówka w primerze p11 gt.

Aha pytam o to bo cos dziwnego sie dzieje a mianowicie podczas jazdy w deszcz szyba przednia mi zachodzi para nawet jak wentylatorek na max smiga. No chyba ze to nie filtr moze mial ktos cos podobnego.

dzieki i pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zakupie mojej P11 odczułem że nadmuch ledwo zipie. na początku nie miałem porówniania ale potem oczywiście nasze forum... zakup... wymiana i jest lux. miałem brać węglowy bo miał zabijać brzydki zapach ale zrezygnowałem. jak jade za autobusem MKS lub PKS to po prostu zasuwam szyby i włączam obieg wewnętrzny. Są też i TD co robią chmure z daleka... nieładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dokladnie to samo... Wymienilem filtr kilka dni temu. Musze przyznac ze bardzo sie zdziwilem kiedy po dotarciu do filtra zobaczylem jego zawartosc :zdziw: . Byl tak zapchany ze nie moglem go wyciagnac z obudowy. Nic dziwnego - nie byl zmieniany od momentu produkcji czyli 8 lat.

Teraz nadmuch dziala rewelacyjnie - przy 1 stopniu dmuchawy mam taki sam efekt jak wczesniej przy 4..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego - nie byl zmieniany od momentu produkcji czyli 8 lat.

Ten filtr to powinno sie zmieniać max co 25000 - 30000 przebiegu. Jak po zakupieniu przeze mnie samochodu wyjmowałem, był oryginalny z napisem nissan, a pszczół, os i innych owadów, ptasich piór, igieł drzew iglastych..... chyba z pół kilo było ;) Nie chciał odparowywać przedniej szyby nawet na czwórce, a capiał......... ech, prace magisterską można napisać o filtrze kabinowym w nissanie primerze p11 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam kabinówke co rok. I co roku mam filtr tak zapchany,że tragedia. A najgorszy filtr z jakim się spotkałem to filtron( tak w woli ciekawostki lub przestrogi jak kto woli ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

egn napisał:

Ja wymieniam kabinówke co rok. I co roku mam filtr tak zapchany,że tragedia. A najgorszy filtr z jakim się spotkałem to filtron( tak w woli ciekawostki lub przestrogi jak kto woli )

 

Tak właśnie należy robić. Instrukcja przewiduje co prawda 30kkm, ale po takim przebiegu to już raczej wcale nie dmucha. Parenaście złotych to nie majątek a komfort i zdrowie chyba jest ważniejsze. Teraz mało jeżdżę (15 kkm przez ostatni rok) ale filtr postanowiłem wymienić, bo zapach był nieprzyjemny. W ubiegłym roku chciałem zaoszczędzić parę złotych i kupiłem na Allegro jakiś włoski filtr węglowy. Wyglądał dobrze i solidnie (tylko nie był taki śliski jak oryginał), ale po raz pierwszy - a jeżdżę primerą ósmy rok pojawił się smrodek. Zawsze kupowałem oryginał w ASO i problem nie istniał, raz zaoszczędziłem (raptem 20 zł) i poraszka. A filtron to jakieś nieporozumenie. Jak mi facet w sklepie pokazał, to myślałem, że że się pomylił, że to może do furmanki - filtr był bez raki - sama włóknina. Tak że oryginał w ASO 75 zł a podróba 50 zł + przesyłka - chyba nie warto. Oryginał jest zdecydowanie inny, nasączony jakimś środkiem grzybo- i bakteriobójczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filtron to jakieś nieporozumenie. Jak mi facet w sklepie pokazał, to myślałem, że że się pomylił, że to może do furmanki - filtr był bez raki - sama włóknina.

To chyba nie był filtrona, ja swój mam z ramką, fakt suchy nienasączany, ale na razie po 15000 km nie śmierdzi i dmucha w normie (samochód średnio 10 godzin dziennie na zewnątrz garażu)

nasączony jakimś środkiem grzybo- i bakteriobójczym.
a klimę tak czy siak trzeba odgrzybiać co jakiś czas

 

[ Dodano: Sro 06 Cze, 2007 10:18 ]

A najgorszy filtr z jakim się spotkałem to filtron( tak w woli ciekawostki lub przestrogi jak kto woli ;) )

Acha żeby nie było, że "coś tam". Nie namawiam do zakupu i nie reklamuję filtrona, opisuję tylko to z poziomu użytkownika, który obecnie go posiada w swojej P11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt bo ja nie mam klimatyzacji ale mam filtrona i wcale nie jest tak źle. Wszystko zależy od tego co kto wymaga od filtra i oczywiście od zasobności portfela. Na pewno są i tacy co wywalili go z auta i jeźdzą bez. Ja też miałem tak zrobić bo bez filtra dmucha super ale zamontowałem filtrona za niewielkie pieniądze i jest ok. "Smrodu" nie filtruje ale przynajmniej nie lecą mi śmieci do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wczoraj z nudów wpadłem na pomysł żeby zajżeć do filtra kabinowego bo coś dziwne pracowała dmuchawa i na zamknietym obiegu działała bardzo głosno,do tego dziwny zapach stęchlizny i kurzu.... podjechałem do sklepu, kupiłem filtri wziołem sie za wymiane....to co zobaczyłem po rozebraniu schowka to sie w głowie nie mieści....filtr który pierwotnie był biały ( jak był nowy ;) ) był tak zabity owadami,kurzem,liśćmi i różnym syfem że szok :(: po wyjęciu filtra w środku był taki sam bajzel...masakra....dlatego proponuje wszystkim uztkownikom P11 którzy jeszcze tam nie zaglądali aby zajżeli i jak trzeba to wymienili, zobaczycie jaka jest różnica po wymianie....

 

FILTR WYLECIAŁ Z AUTA....

 

dsc00407ig0.jpg

dsc00408ry0.jpg

 

Miejsce gdzie filtr był zamontowany...

 

dsc00409hy2.jpg

 

Naprawde to tylko 10 minut ze śrubokrętem i można mieć ładny zapach w kabinie i przestać wdychać ten syf ( kurz i grzyby )

 

P.S. sorki za jakość fotek,ale robiłem telefonem ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka: nie żałujcie paru groszy i wymieniajcie filtr co roku na wiosnę. ;)

Ja raczej na jesień - nawet już po opadniętych liściach bym wymieniał ;) przez lato to się nieźle zapycha oj nieźle, nie jedno pole by obsiał i niejednego ptaka suszonymi owadami nakarmił ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można odżałować 2 litry gorzałki w roku i nawet na wymianę 2 razy w roku będzie :D

Po co wdychać nieprzyjemne zapachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Filtry wymieniam co rok, ale są pewne zależności.

Mam auto które jeździ tylko po mieście i filtr pyłkowy wymieniam prawie czysty, troche kurzu.

Natomiast auto którym smigam TYLKO po trasie ma filtr zawalony strasznie i jego wymiana wiąze się z czyszczeniem obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry wymieniam co rok, ale są pewne zależności.

Mam auto które jeździ tylko po mieście i filtr pyłkowy wymieniam prawie czysty, troche kurzu.

Natomiast auto którym smigam TYLKO po trasie ma filtr zawalony strasznie i jego wymiana wiąze się z czyszczeniem obudowy.

 

Różnica w zanieczyszczeniu filtra może się też brać z innej budowy kanałów którymi wpada powietrze, np. w jednym aucie te pierwsze zewnętrzne kratki puszczają więcej liści niż w drugim. Z ciekawości - w Primerze masz ten czysty czy brudny filtr? Moja siostra też ma Fiestę V, muszę porównać sobie filtr z jej, oboje robimy miasto/trasa w podobnym stosunku.

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w zanieczyszczeniu filtra może się też brać z innej budowy kanałów którymi wpada powietrze, np. w jednym aucie te pierwsze zewnętrzne kratki puszczają więcej liści niż w drugim. Z ciekawości - w Primerze masz ten czysty czy brudny filtr? Moja siostra też ma Fiestę V, muszę porównać sobie filtr z jej, oboje robimy miasto/trasa w podobnym stosunku.

Fiesta - miasto - czysty filtr

P11.144 - trasa - po roku syf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...