Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy da sie stroic sekwencje na G-Techu?


GRZECHu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie tylko teoretyczne pytanie, czy jest sens stroic instalacje sekwencyjna z G-Techem?

Ile jest wart wykres z takiego G-Techa?

http://www.gtechpro.com/ss.html

 

Nie w kazdym miescie jest (lub jest droga) hamownia, nie kazdy ma czas/kase jechac do innego miasta. Moze to jakis kompromis miedzy dobrym zestrojeniem a kosztami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce stroic, teoretycznie pytam czy to jest mozliwe, nie widzialem nigdy takiego g-techa w działaniu, który rysuje wykresy, wiec nie mam pojecia na ile to jest miarodajne.

Ciekawy jestem czy gazownik, który zakłada zawodowo instalacje, miałby z tego pożytek?

Czy ten wykres pokrywa sie z wykresami z prawdziwej hamowni?

Bo w sumie do zestrojenia instalacji nie trzeba mieć jednostek, starczy chyba jak porównam przebieg wykresu z Pb do LPG? Dobrze rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal Cie nie rozumiem "do zestrojenia instalacji nie trzeba mieć jednostek, starczy chyba jak porównam przebieg wykresu z Pb do LPG" jakie wykresy z tego g-techa?

 

btw: niedawno pozyczylem na kilka dni od kumpla taka zabawke. dokladnie dziala obrotomierz, fajnie pokazuje moc na kolach, podaje dosc dokladne i bardziej wiarygodne czasy niz g-tech (ten smieszny maly bajkomierz). rysuje wykresy, potem mozna to zgrac do kompa. wazne zeby podac dokladnie dane dot wagi auta. wtedy dosc wiarygodne wykresy i pomiary robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal Cie nie rozumiem "do zestrojenia instalacji nie trzeba mieć jednostek, starczy chyba jak porównam przebieg wykresu z Pb do LPG" jakie wykresy z tego g-techa?

 

Ten G-Tech rysuje wykres przyspieszenia w czasie, wiec robie wykres z benzyny i porownuje do wykresy z gazu, jesli jest lepiej na LPG to super jak slabiej to staram sie tak dostroic instalacje zeby bylo lepiej.

Nie interesuje mnie czy poda mi 100 czy 150 koni bo pewnie nie jest to wiarygodne - interesuje mnie tylko czy przebieg wykresu na LPG jest zblizony do tego na LPG i zastanawiam sie czy wedlug takiego wykresu mozna wystroic instalacje LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz lapie. wg mnie teoretycznie jest to mozliwe. warto zwrocic uwage na temperature spalin czyli EGT no i oczywiscie AFR czyli stosunek wagowy powietrza do paliwa przy czym wazne jest ze stosunek powietrze/beznyna i powietrze/gaz nie sa rowne. gaz oczywisice jst bardziej kaloryczny i nalezy podac wiecej powietrza dla jednostki gazu. dodatkowym utrudnieniem jest wysoka temperatura w jakiej spala sie gaz. na przykladzie strojenia na gazie pavoolona fury sonda lambda przegrzala sie juz po kilkunastu minutach!

 

slowem: powodzienia :!: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem czy przyda sie takia zabawka dla gazownika ktory na codzien dupohamownia poprawia mapy dla gazu. Czy jest na tyle dokladne i wiarygodne zeby to wykorzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem wykres z takiego G-techa na wiele sie nie przyda :/ chyba lepszym rozwiązaniem było by zakup sondy szerokopasmowej z elektroniką i przy jej użyciu zestroić furke na jakimś ostrym wzniesieniu na poszczególnych biegach tak by uzyskać maksymalny zakres obciążeń :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestroić furke na jakimś ostrym wzniesieniu na poszczególnych biegach tak by uzyskać maksymalny zakres obciążeń

I jeszcze posadzic z tylu Szalonego zeby dobrze fure dociazyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze posadzic z tylu Szalonego zeby dobrze fure dociazyc :D

 

Ja mowilem zeby wystroic gaz a nie zajechac silnik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...