Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z syrenka prosze o pomoc


Gość kruchy82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kruchy82

Prosze o pomoc

 

moja mała syrenke zalewa jakis płyn na 3 swiecy od lewej co powoduje:

 

- ksztuszenie sie ,

- trzesienie w stanie zatrzymania

- połykanie 15litrow benzynki na 100km

- 23 litrow gazu na 100km

 

Jestem załamany prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że masz pękniętą głowice trzeba jechać do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
nie spodziewałem sie ze ktos sie zaintersuje pomucą jestem mile zaskoczony

pomoc to nasza specjalność :D

i co okazało się z twoim silnikiem kruchy82

ale oczekujemy też wieści co sie dzieje dalej ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość kruchy82

niestety okazało sie to ze w serwisie nissana przy torunskiej w warszawie za zdjecie głowicy chca 6000 a za naprwe silnika 12 000 wiec zrezygnowałem teraz czekam na połowe sierpnia zlokalizowałem firme ktora sprowadza silniki z japoni i kolo powiedział ze trzeba w tym okresie zamowic wtedy oni beda jechac po nie i dopiero beda tak pod koniec sierpnia je mieli potem musza je przewiezsc je do polski to potrwa jakies 2 tygodnie i wtedy pojade do nich kupie załaza mi na miejscu gwarancje dostane na 1 tygodzien troche mało ale coz zrobie nigdzie nie moge dostac swojego modelu silnika i w rozsadnej cenie a narazie zre mi 25litrow lpg na 100km i 17pb pełna załamka ............ Jezli ktos z was kupował silnik w jakiejs firmie niech da znac na adres radek.wawrzyniec@wp.pl amiałem takie piekne plany na przyciemnienie szyb i obmalowanie syrenki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
za zdjecie głowicy chca 6000 a za naprwe silnika 12 000 wiec
za 18000 to kupisz nowy silnik w polsce albo w japoni looool czlowieku :) albo nowa serenke;) nie szukales na allegro pelno tam silnikow z rozbitek... ~1500 powienes sie zmieisci max 2000 :) lepsze to niz nic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruchy82 daj spokój serwisowi i jedż do normalnego warsztatu.ale najpierw zastosuj uszczelniacz do układów chłodniczych najlepiej w postaci lekkich opiłków dostaniesz w każdym sklepie motoryzacyjnym.Objawy ,które opisałeś to99% uszkodzenie głowicy lub jej uszczelki w miejscu styku z kanałem ssącym 3 cylindra stąd chłodziwo jest zassane przez silnik i zarzuca Ci świece.Ta prowizoryczna naprawa pozwoli Ci spokojnie szukać dobrego mechanika a i koniecznie wyczyść świece.Tych w serwisie to żeczywiście pogieło 12000 za naprawę. :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to własnie przez te opiłki ktore wsypuje sie do układu chłodniczeko to mi sie stało przez 2tygodnie było spoko wszystko działo zajefanie ale po czasie pojawił sie problem odnowa wiec postanowiłem ze ponowie probe niestety nic nie dało uszczelka pod głowice kosztuje w sklepiku 150 zł wiec naprawa jest troche droszka

boje sie oddac do mechanika bo po ostanim mam efekt z ktorym mam teraz problem jezeli ktos jest z wawy lub koło i zna jakiegos mecha ktory robi takie cuda z serenka bo ja miałem jednego ale wyjechał do angli :(

 

[ Dodano: Wto 07 Sie, 2007 13:42 ]

witam wszystkich udało mi sie znalesc mecha zlokalizował usterke.

usterka to peknieta głowica wiec zaczynam nowe rozgladanie sie za głowicą .

pozdrawiam wszystkich :)

 

[ Dodano: Wto 07 Sie, 2007 13:44 ]

witam wszystkich udało mi sie znalesc mecha zlokalizował usterke.

usterka to peknieta głowica wiec zaczynam nowe rozgladanie sie za głowicą .

pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

na radzymińskiej za wiaduktem w stronę marek po prawej stronie napewno ci to pospawają i chyba będzie taniej niż kupno nowej.ale z tymi 12000 to przesadziłeś i to grubo tyle to ten twój samochód kosztuje poza tym pewnie pasuje każda głowica od nissana 1.6 z innych modeli i jest tego w pyte.Ja bym spróbował sprawdzić czy w primerze nie ma takiej samej a za 2000 to mozna kupić primerę 1,6 na chodzie z papierami polskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

niezawesz da sie spaac glowice jezeli sa mikrospekania... cos o tym wiem :x hehe ale najpierw try to spaw it :D hehe wyjdzie taniej ;)

Ja bym spróbował sprawdzić czy w primerze nie ma takiej samej a za 2000 to mozna kupić primerę 1,6 na chodzie z papierami polskimi.
problem byl juz poruszany 161361515 razy i wiadomo odgornie iz glowica z primery NIE PASUJE! do sereny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował sprawdzić czy w primerze nie ma takiej samej a za 2000 to mozna kupić primerę 1,6 na chodzie z papierami polskimi.

tak jak pisze czopochrup nie pasuje ,a po drugie na co komu papiery na silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, silnik jest częścią zamienną i można wstawiać co się chce, aby tylko pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam13 Wydział Komunikacji nie interesuje się jaki jest numer silnika tak samo jak nie obchodzi ich numer skrzyni biegów czy innych części poza oczywiście numerem nadwozia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, silnik jest częścią zamienną i można wstawiać co się chce, aby tylko pasowało.

zgłosić trzeba tylko wtedy kiedy zmienia się zasilanie np. z Bp na ON ,ale kto by w serenie na diesla zmieniał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niestety jeszcze nie uzbierałem kasy ale wybieram sie w przyszły poniedziałek do zdejmowania głowicy w tym momencie jestem na etapie jezdze bo musze jest to droga inwestycja ale nie mam wyjscia zobacze czy da sie zespawac mam nadzieje ze sie uda i zamknie sie w 1000zł a co do kupienia glowicy to niestety nikt mi nie chce sprzerdac bez silnika pozdrawiam i do usłyszenia

 

[ Dodano: Wto 20 Lis, 2007 20:49 ]

witam wszystkich

 

odałem serene do serwisu (to był muj najwiekszy błąd)zdjeli głowice okazzuje sie ze jest peknieta nie da sie zespawac winia za to gaz i juz jej nie załoza wiec poszukuje silnika serena 1.6 16v

 

znalazłem silnik cały hiszpania w jedna strone 1750 km na szrocie dadza mi niecałe 3 ptysie ze skorupe tylko sie zabić

 

jezeli ktos z was lubi miec problemy z autem polecam kupujcie nissan serena 1,6 16v

moge tez sprzedac swojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...