Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alma check ale po pewnym czasie


Gość Spulchniator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Spulchniator

Taka głupia sprawa, rano w trakcie dojazdu do pracy zaświeciła mi się lampka check-engine. Podjechałem do ASO bo miałem po drodze załatwić wizytę wracam do autka i lampka się nie świeci. Przejechałem 500m troche przygazowałem i znowu się świeci. Czy może ktoś ma pomysł co to jest? Czekam na tą 14 jak na zbawienie bo mnie martwi stan Klamerki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że jakieś brudne paliwo wlałeś, a kiedy wymieniałeś filtr paliwa czy nawet powietrz? i z tego powodu komputer może głupieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spulchniator

Filtr powietrza wymieniany z miesiac temu paliwa z tydzien temu ale dzis kurka tankowalem na Shellu... jezeli mi powiedza ze to paliwo to normalnie pojade opierdolic i z inspekcja

 

[ Dodano: Pią 01 Cze, 2007 12:17 ]

a jezeli obsluga stacji kropnelaby sie i zalala mi benzynka?? :zly: to ... gulp co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by ci zalali benzynę to już by Ci samochód dawno stanął, możliwe że przepływomierz ci powoli się kończy, lub poprostu jakiś błąd do kompa się wtargnął. Pojedziesz do serwisu to ci wszystko posprawdzają i niezgodności poresetują i będzie OK. ;)

Daj znać co ci zdjagnozują Pozdrawiam Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spulchniator

Sprawa się wyjaśniła... konsola pokazala ze... nie dziala czujnik kontroli hamulców. Panowie zauwazyli takze ze padlo jedno swiatlo stopu. Wymienili swiatla i doszli do konkluzji ze jakis uklad nie zwieral. No i faktycznie, blad usuneli zarowki zmienili - ja pojezdzilem i poki co zadnego halo nie zaobserwowalem.

 

Dzieki za pomoc, dzieki Bogu CE to nie tylko silnik :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja u siebie mam coś podobnego, ale jeszcze nie wiem z czym to się wiązać może

 

rano jak odpalam auto to się świeci lampka check-engine, ale poza tym, że się świeci to nic się nie dzieje -> czyt. nie ma żadnych niepokojących objawów

 

lampka gaśnie po tym jak silnik długo sobie popracuje i jak już zgaśnie to tego samego dnia się już nie zapala, byłm w ASO na sprawdzaniu tego za pomocą kompa i nic nie wyszło wszystkie odczyty zgodne z normą, paliwo leje cały czas takie samo (ultimate lub verve) z resztą z tym to nie ma związku, bo już tankowałem

 

filtr paliwa wyminiany niedawno ( niecały 1000km temu)

 

ma ktoś jakieś pomysły może??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spulchniator

Oczywiście było to ASO więc kasa jak za zboże - 120 PLN za Consula, i 10/13/24 PLN za zepsute światła. Jak się dowiedziałem że na szczęście nic z silnikiem to bez szemrania zapłaciłem i nawet szczęśliwy wróciłem do domku ;-)

 

KUI3A: gdzieś na forum czytałem, że koledze włączyła się kontrolka po grzebaniu przy desce rozdzielczej, może to to?

 

[ Dodano: Sob 02 Cze, 2007 09:59 ]

Consulta mialo byc wyzej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spulchniator

a to już nie jest tak jak mówisz - u mnie nie ma różnicy jak samochód chodzi. Na luzie będzie prykał i prykał i nie zgaśnie. Kiedy wymieniałeś przepływomierz? Czasami przepływka nawala od syfu zassanego z ulicy (u mnie np. w filtrze powietrza mechanik znalazł... pogniecioną paczkę fajek :diabel2: ). Chociaż jak się zastanawiam to podłączenie pod kompa powinno ci pokazać czemu się świeci check.

Sprawdzenie robiłeś w ASO czy w zwykłym serwisie? Z ASO jeżeli zapłacisz za usługę to jest ten plus że nie mogą cię puścić bez zdiagnozowania problemu tzn. nie ma akcji że oni nie wiedzą co się dzieje należy się 20 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no robiłem to w aso, ale że tak powiem po przyjacielsku, więc diagnoza nie zostałą postawiona, ale i opłata nie została pobrana

 

przepływki w ogóle nie wymieniałem, ale na kompie pokazuje,że wszystko z nią ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spulchniator

Każda Almera ma NATS. Znowu nie mogę cię odesłać dokładnie, ale gdzieś na forum czytałem, że immobilizer gdy się zepsuje to czasami stwarza bardzo "wesołe" efekty włącznie z gaszeniem auta i włączaniem lampek jak na choince - tobie gaśnie na luzie silnik jak pracuje czy także podczas jazdy? Rozumiem, że falowania obrotów nie zaobserwowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objawów żadnych nie ma

odczytów z kompa tak jak pisał albin też brak (tzn są takie jak w normie, nie widać żadnego błędu)

a lampka gaśnie po tym jak silnik sobie dłużej popracuje, nie ma znaczenia czy na luzie czy też w czasie jazdy

 

[ Dodano: Pon 04 Cze, 2007 11:09 ]

jeszcze zaobserwowałem taką rzecz, że czasem licznik przebiegu dziennego mi się zeruje, albo pokazuje jakieś dziwne wartości, ale to 2 razy się zdarzyło i nie wiem od czego to zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...