Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tarcze indiglo


Gość zseba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lepiej kupić całe białe zegary z japońskiej wersji, indiglo jakie by nie było nie pasuje do innych aut niż szpachla tuning opel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość AUTOMAT_82

wolę do swoich dać podświetlenie na diodach i będzie oryginalny design z zajefajnym podświetleniem. Koszt w zasadzie żaden w porównaniu do kosmicznej ceny indiglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

Poza tym nie chcę nic złego mówić ale panowie z momo tną w człona...:

Gdy jeszcze posiadałem passata (dinozaury były wtedy małe :) ) próbowaliśmy na vw-passat rozkręcić temat tarcz do pasków - chętnych było około 100 osób!! i co... czekaliśmy na jakikolwiek projekt (gdzie w ofercie mają już tarcze do corrado)... i ja prędzej sprzedałem passata niż Ci panowie cokolwiek zdziałali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZSEBA - Uzupelnij dane w profilu :P ( wyręczam Bombla :P ).

 

A co do tarcz, to obawiam sie ze tu tego nie pchniesz, tu procz tubro, wszystko robią jak najtaniej :P

 

Ps. A do nissana sunny masz takie tarcze :>

 

Pozdrooo :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82
A co do tarcz, to obawiam sie ze tu tego nie pchniesz, tu procz tubro, wszystko robią jak najtaniej :P

Arbuz co ty pleciesz. Nie zgadzam się z tobą, po prostu po co wstawiać wiochę do samochodu. Ja nie wyobrażam sobie mojej P11 z takimi zegarami. Co innego jakieś małe stuningowane auto, ale w pełni a nie że ktoś ma jakiś doklejony spojler uniwersalny. Po kiego grzyba robić wioskę w swoim NISMO :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tu macie podgląd oryginału w wersji diodowej czerwono niebieskiej. W realu wygląda znacznie lepiej. Indiglo jest jeszcze sporo za drogie ...

 

pict2472ev4.th.jpg

pict2471nk6.th.jpg

pict2470lm3.th.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozumiem tych którzy nie chcą wstawiać indiglo - sam miałem Primerę P11jeszcze miesiąc temu i mimo że to produkujemy nie wstawiłem sobie - ale to kwestia gustu i z pewnością są tacy którzy lubią taki bajer więc nie należy nikomu narzucać swojej wizji auta. Są Primerki w których taki gadżet będzie wyglądał kiepsko ale z pewnością są też autka wizualanie podrasowane i myślę że tam taki bajer będzie ładnie się prezentował.

 

Co do podświetlenia diodami problemem jest uzyskanie równomiernego podświetlenia tarczy - wyraźnie widać że tarcza w jednym miejscu świeci mocniej a w innym słabiej - po prostu dioda emituje światło punktowo nierównomiernie oświetlając tarczę. Rozwiązaniem może być indiglo jako podkład pod oryginalne tarcze - światło jest emitowane równomiernie na całej powierzchni - jest to opisane w dolnej części artykułu na tej stronie: http://moman.pl/index.php?a=t&id=10

Poruszanym też problemem na wielu forach jest przepalanie się jakiegoś układu lub ścieżki w liczniku ze względu na spore obciążenie jakie stanowi kilkanaście diod. Ale to już kwestia umiejętnego podłączenia zasilania. Dodam tylko że podłączenie indiglo to dwa kabelki plus i minus - pobór prądu to około 100mA i brak wytwarzania ciepła przy świeceniu.

Pozdrawiam wszystkich

 

[ Dodano: Czw 06 Wrz, 2007 23:18 ]

dodam jeszcze jedno - widzę że podświetliłeś tarcze niebieskimi diodami co zepsuło zupełnie barwę elementów świecących na czerwono - światło niebieskie po przejściu przez czerwony niestety nie zaświeci na czerwono. Rozwiązaniem jest farbka fluorescencyjna. Wystarczy elementy które mają świecić na czerwono pomalować od spodu tarczy - bez względu na to jaka barwa światła (niebieska, zielona itd) będzie padać na element pomalowany tą farbką zawsze będzie świecił na czerwono. Farbka do obejrzenia na stronie www.moman.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że podświetliłeś tarcze niebieskimi diodami co zepsuło zupełnie barwę elementów świecących na czerwono - światło niebieskie po przejściu przez czerwony niestety nie zaświeci na czerwono

 

Z tym oczywiście się zgadzam w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiglo ładnie wyglądają w passacie albo w jakiejś innej nowej limo ale nie wiem jakby to wyglądało w 3D sunnym z np. 94r :D

wyglada ciekawie :P sam mam indiglo w swoim i nie wyobrazam sobie teraz zeby byly inne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
dodam jeszcze jedno - widzę że podświetliłeś tarcze niebieskimi diodami co zepsuło zupełnie barwę elementów świecących na czerwono - światło niebieskie po przejściu przez czerwony niestety nie zaświeci na czerwono. Rozwiązaniem jest farbka fluorescencyjna. Wystarczy elementy które mają świecić na czerwono pomalować od spodu tarczy - bez względu na to jaka barwa światła (niebieska, zielona itd) będzie padać na element pomalowany tą farbką zawsze będzie świecił na czerwono. Farbka do obejrzenia na stronie www.moman.pl

 

a ja na to:

 

To jest opis z twojej aukcji:

 

Farba najlepiej sprawdza się w licznikach gdzie tarcze i wskazówki podświetlane są z góry - w licznikach gdzie wskazówka świeci światłem z wnętrza licznika najprościej i najefektowniej można zmienić kolor i intensywność jej świecnia przez wstawienie diody we wnętrzu licznika tuż przy osi wskazówki - malowanie takich wskazówek jest wręcz niewskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza - nie za bardzo wiem po co ten cytat.

Prawdopodobnie źle zrozumiałeś tekst. Wskazówek które są podświetlane jak najbardziej nie polecamy malować farbą. Napisałem tu o zastosowaniu farby w przypadku podświetlenia diodami niebieskimi tarcz - wtedy np zakres czerwony nie będzie świecił na czerwono gdyż jest podświetlany niebieskim światłem (mieszanie się barw) - prosze przeczytaj wszystko dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mój cytat dotyczył wskazówek.

 

Z której strony należy pomalować tarcze zegarów aby przy niebieskim podświetleniu czerwone pola świeciły na czerwono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wskazówek - ale nie za bardzo wiem dlaczego cytowałeś wypowiedź o wskazówkach.

Co do pomalowania elementów czerwonych to oczywiście tarczę od spodu - nie trzeba być artystą malarzem i pozwolić sobie na nierówne pociągnięcia - na wierzchu tarczy raczej bym się nie podejmował malowania bo będzie to wyglądało paskudnie. Jest to specjalna farba która pobudzona jakimkolwiek światłem zaczyna świecić na czerwono.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie informacje

 

Pozdrawiam

 

Kilka dni temu zamontowałem u szwagra w Hondzie civic takie właśnie tarcze od noman.pl i musze przyznać że efekt jest niezły. Dodaliśmy dodatkowy potencjometr tak jak pisze w instrukcji montażu aby można było regulować intensywność świecenia. Do tego alu ramki i jest git !! :one: I wcale nie trzeba ściągać wskazówek do montażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...