Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Prairie


Gość adamsow

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze mam taki mały problem. Jak przełączam na gaz to pompka paliwa dalej działa. Czy tak jest prawidłowo? Moze ktoś miał kiedyś doczynienia z podobną sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa paliwowa moze pracowac przy jezdzie na gaz ale jest jeden warunek W ZBIORNIKU PALIWA MUSI BYC PALIWA NA TYLE aby pompa paliwowa miala co pompowac w przeciwnym wypadku przegrzeje sie i spali od pracy na pusto a wtedy to tylko wymiana a koszty nowej pompy nie sa niskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem tylko ze na allegro mozna kupis urzadzenie ktore podpina sie do instalacji i po przelaczeniu na gaz wylacza ono pompe po przelaczeniu na benzyne zalacza ponownie poszukaj w zakladzie gazownicy moga zalozyc podobne urzadzenie ale koszt bedzie wiekszy ja osobiscie mam pompe pracujaca bez przerwy a tylko stan benzynki kontroluje aby pompy na pusto nie gonic w cale mi to nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

adamsow jaki masz silniczek w tym swoim Prairie ? ja przy moim 2.4 mam tak ze po dobiciu cisnienia do listwy wtryskowej, automat cisnieniowy wylacza pompke. i to jest fabrycznie montowany uklad paliwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam taki mały problem. Jak przełączam na gaz to pompka paliwa dalej działa. Czy tak jest prawidłowo? Moze ktoś miał kiedyś doczynienia z podobną sytuacją?

 

Po pierwsze zgodnie z przepisami nie wolno zakładać tzw "odłączania pompy paliwa" - zapytaj dowolnego diagnostę w stacji diagnostycznej; oczywiście przepisy przepisami a rzeczywistość jest inna i wiele osób zakłada takie odcięcie czasami nawet nie wiedząc że może mieć problemy na przeglądzie jak się diagnosta dopatrzy

 

Po drugie: po co odcinać pompę? Przecież paliwo i tak wraca do baku i nic nie tracisz

 

Po trzecie i najważniejsze: przepływające przez układ paliwo chłodzi cały układ co zapobiega jego uszkodzeniu/szybszemu zużyciu (zwłaszcza chodzi tu o końcowy fragment w obrębie silnika)

 

[ Dodano: Pon 21 Lip, 2008 10:36 ]

pompa paliwowa moze pracowac przy jezdzie na gaz ale jest jeden warunek W ZBIORNIKU PALIWA MUSI BYC PALIWA NA TYLE aby pompa paliwowa miala co pompowac w przeciwnym wypadku przegrzeje sie i spali od pracy na pusto a wtedy to tylko wymiana a koszty nowej pompy nie sa niskie

 

Chyba tylko samobójcy jeżdżą na LPG bez zapasu benzyny w baku: może zdążyć się że podczas wyprzedzania mocniej trzeba przycisnąć i co wtedy jak nagle się okaże że za mało gazu w zbiorniku? I mimo że miało jeszcze starczyć na 50km nagle nie ma ani kropli bo akurat był gorszej jakości albo panu na stacji nie chciało się stać na deszczu szybciej zakończył tankowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...