Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

WIELKI PROBLEM


Gość przemekboss

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemekboss

Witam podczas jazdy moją almerką zauważyłem że tylnie koło od strony pasażera lekko chałasuje tak jakby miało opór w kręceniu się... problem polega na tym ze bez hamowania koło hamuje tarcza jest gorąca a jak jade dłużej to i alufelga się robi gorąca to hyba problem z dociskiem bo się blokuje chyba ale nie wiem czy miał ktoś z was taki problem co trzeba wymienić ile taki interes może kosztawać? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Podjedź do mechanika niech sprawdzi Ci tłoczki w zaciskach hamulcowych.

Najprawdopodobniej tłoczek się nie cofa.

Jak będzie uszkodzony tłoczek to kosztuje on ok.50zł. Do tego musisz dodać robociznę mechanika.

Jak tłoczek jest OK i wystarczy go tylko przesmarować to nawet nie musisz się fatygować do mechnika i jak masz zacięcie to zrobić to samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaciski trzeba przeczyścić bo klocki nie odbijają żaden problem. Co roku rozbieram i czyszczę :one:

 

Nie wiem jak w N16 bo u mnie to wystarczy podlewarować samochód zjąć koło odkręcić jedną śrubę i wyczyścić zaciski ok 15 min na koło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to miałem. Znajomy mechanik po prostu przeczyścił zaciski i hamulce już się nie blokują. Przy okazji okazało się, że tarcze mam pordzewiałe i zjechane więc musiałem też je wymienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...