Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Wycieraczka przednia (jedna) zatrzymała si


Gość Incas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wycieraczka przednia (jedna) zatrzymała się w trakcie jazdy. Felernie ta po mojej stronie i musiałem wrócić do domu. W Kielcach burza :( W garażu sprawdziłem można nią normalnie ruszać. Zdjąłem kapturek i dokręciłem nakrętkę ale nie pomogło. Podejrzewam że spadła jakaś linka lub pasek ew. cięgno. Jak myślicie da się to zrobić samemu? Nie mam w tym wprawy a pewnie trzeba zdjąć plastki pod szybą. Jak to się robi? PZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że spadła jakaś linka lub pasek ew. cięgno.

 

Zgadza się. Trzeba zdjąć osłonę podszybia. Cięgła są mocowane na zasadzie przegubów kulowych. 'Miseczka' w cięgnie wyrobiła się i cięgło spada. Pogrzeb trochę na forum, to było ćwiczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Na szczęście doznała super erekcji i stanęła na maksymalnym wychyleniu :D

Dajcie spokój....mi jak sie to porobiło to nie wiedziałem co sie dzieje :diabel: wyminął mnie tir a tu nagle z wycieraczek na szybie zrobił się X...jeju nic nie widać,ja w szoku :D dziewczyna moja też...no ale jakos bezpiecznie wyhamowałem i było ok. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Na szczęście doznała super erekcji i stanęła na maksymalnym wychyleniu :D

Dwa dni temu miałem to samo. Jak B12 pisał dostałem sie do cięgien (dźwigni) bo wypadło z przegubu. Miseczka nabrała wody i kula zardzewiała, wyrobiła się bez smarowania i wypadła. Powtórne nakładanie nic nie dało więc przewierciłem miseczke na wylot, a w kuli nagwintowałem otwór (ona ma fragment płaski) oczywiście po wyjęciu całego mechanizmu dźwigni. Skręciłem przegub i przy okazji przesmarowałem sworznie i powymieniałem niektóre zardzewiałe śruby. Pod osłoną znalazłem też wiele piachu, kamieni i liści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze pare przydatnych info i zdjęć: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...gub+wycieraczek

a nagwintowłem otwór i połączyłem śrubą przegub bo właśnie nie chciałem kupywać ani dorabiać tej teflonowej miseczki. Tylko nagwintowałem i dobrałem taką śrubkę żeby przegub miał luzy ( w końcu to kiedyś był przegub kulowy :P ). Ma luzy ale nie spada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem mechanizm - albo kula albo miseczka jest wyrobiona. Japoński patent aby cięgno wycieraczki od strony kierowcy bylo zakładane od spodu jest idiotycznym pomysłem. Jak się wyrobi - zawsze spadnie ;( Gdyby było tak jak to od strony pasażera - zakładane od góry to by było OK. Nie będę tego chyba robił tylko poszukam gotowego mechanizmu. Można coś takiego kupić - nie wiecie? Chodzi mi o nowe. Jeśli sie nie da to pozostaje chyba tylko serwis :(: Póki co mam auto wyłącznie na słoneczną pogodę :kosci: :kosci: :kosci:

Jakbyście znali adresy jakiś sklepów wysyłkowych albo sklepów zwykłych gdzie można kupić taki mechenaizm w okolicach Kielc - dajcie znać Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nadejszla wiekopomna chwila....i trzeba bylo zrobić to na 100% pewnie.Za pierwszym razem poszedłem na łatwizne i tylko przełożylem ramię.Teraz owszem nie spadło z przełozonego ale z silniczka(kulka jest poziomo).

Wiem że było opisywane wiele sposobów,ale podam po kolei swój,moze sie przyda komuś.

 

Co jest potrzebne

-migomat

-gwóźdź bodjaze 2,5"(taki zeby mial 3mm srednicy)

-wiertarka,wiertła itp

-podkladka 6 lub 5(zalezy jaki lepek gwozdzia jest)

 

Działamy:

Rozbieramy ustrojstwo.W zależności co padło wyjmujemy dzwignie z kulka i jej wspołpracujace ramie z gniazdem.

Wiercimy elegancko w srodku otwór wiertłem 3,5 przez cała kulke.

W gniezdzie(tym plastikowym)wiercimy wiertłem 5lub 5,5 tez staramy sie w srodeczku.

Ważne

Wieksze dlatego żeby jak wsadzimy gwozdzia był luz zeby kulka pracowala.

Kompletujemy wszystko,wsadzamy gwozdzia z podkladka a z drugiej strony ucinamy go tak by zostało ok 3-4 mm.

Rozbieramy.smarujemy zestaw.Znów skladamy i migomatem delikatnie obspawujemy wystajacy gwózdz.

Sprawdzamy czy sie rusza i czy jest ok.

 

Zadowoleni montujemy wszystko.

 

 

Każdy może robic na swój sposób ale naprawde ten jest bardzo szybki a zarazem 100% pewny.

 

Aha ja dalem pod łebek gwozdzia podkladki tapicerskie(metalowe) nie musialem ich przyspawywac do łepka bo maja maly otwór a są sporawe.

Przy zwykłych może byc potrzebne delikatnie "pykniecie" spawem coby podkladka nie latała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys to samo w P10.Zatrzymala sie jakos w polowie drogi i druga w nia uderzyla kilka razy,bo mialem wlaczony najwyzszy bieg.Na szczescie nic sie nie stalo.Mechanik mi to jakos zrobil i dziala juz jakies 7 lat.Nie wiem co on tam zrobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Nie chcę zakładać nowego tematu więc podepnę się tutaj.

Chciałem się pytnąć, jak zdemontować tą czarną obudowę (wlot powietrza) na podszybiu, która osłania mechanizm wycieraczek? Muszę się tam dostać, a nie chcę niczego urwać drąc to na chama;)

Rozchodzi się oczywiście o P10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz ramiona wycieraczek,potem odkrecasz chyba 1 wkret ,jest z góry od strony kierowcy(nie pamietam czy od pasażera tez jest) potem przy otwartej masce sciagasz uszczelke gumowa maski od strony podszybia i potem wychodzi Ci to do góry.

 

Jak sciagniesz uszczelke to toto trzyma sie na takich zapinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem właśnie po wymianie tulei na nowe, oryginalne. W końcu wycieraczki działają normalnie. :D

Przy okazji rozmontowania mechanizmu przesmarowałem wszystkie przeguby i tu pojawia się pewne ale... do smarowania użyłem wazeliny technicznej i mam obawy, że jak trochę słońce przygrzeje to wazelina się wytopi.

 

Czy moje obawy są słuszne? Jeżeli tak, to czym to najlepiej przesmarować :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...