Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] 1,9 dCI chwilowa utrata mocy


Gość kimol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam pytanie do doświadczonych posiadaczy primery z silnikiem Diesla 19 dci

 

- w trakcie przyspieszania na 3,4 lub 5 biegu, na sekundy traci moc, jak by silnik nie dostawał odpowiednią ilość poliwa

Czy jest to tylko filtr, czy coś gorszego ( pompowtryski itp). Jak Panowie sądzicie?

 

z góry dziękuje za odpowieć

 

Pozdrowienia dla wszystkich i waszych nieawaryjnych samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

sorki że odgrzebuje tak stary temat, ale mam coś dokładnie takiego samego. A przeglądając strony od 1 do tej nie natrafiłem na tak trafny opis tego zjawiska.

Ja osobiście podejrzewam turbodziurę, albo inne naturalne zjawisko. Ale fajnie by było jak by ktoś wiedzący więcej się wypowiedział.

Dodam że utrata mocy jest dosłownie na sekundę, a potem już jest żwawo i ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to dokładnie tam wygląda - chyba najlepiej poszukać na forum Renówki - jak szukałem Laguny z takim silnikiem to widziałem na ich forum sporo postów na temat czyszczenia tego zaworu. Ja obecnie jestem na etapie rozważań jak wyczyścić go w Mondeo 2.0 TDCi (mam podobne objawy jak Ty), bo u mnie jest czujnik i nie da się go zaślepić.

Nie ma to jak stara dobra P11 2.0 TD - moneta 2 zł i po robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość tomekorl

Miałem bardzo podobny problem. Przy przyspieszaniu na około 1 sekundę traci moc (szarpnięcie) i dalej wszystko ok. Tak było jakieś 3-4 miesiące ale ponieważ działo się to sporadycznie ignorowałem to.

Niestety miesiąc temu na autostradzie nagle skończyła się turbina :/

Po wymianie problem zniknął, nie wiem czy to zbieg okoliczności czy to był właśnie problem ale niewątpliwie po wymianie turbiny problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Miałem bardzo podobny problem. Przy przyspieszaniu na około 1 sekundę traci moc (szarpnięcie) i dalej wszystko ok. Tak było jakieś 3-4 miesiące ale ponieważ działo się to sporadycznie ignorowałem to.

Niestety miesiąc temu na autostradzie nagle skończyła się turbina :/

Po wymianie problem zniknął, nie wiem czy to zbieg okoliczności czy to był właśnie problem ale niewątpliwie po wymianie turbiny problem zniknął.

 

Niestety miałeś rację :( To była turbina. Skubana przed śmiercią zassała olej i wkręciła motor na kosmiczne obroty. oczywiście wyjęcie kluczyków nie wyłączyło motoru i dalej się radośnie kręcił. Udało sie go dopiero zdławić na piątym biegu. Tera czekam na rachunek z serwisu

he he nawet czas się zgadza. w maju zauważyłem to zjawisko, a po czterech miesiącach padła turbina. Dokładnie jak u ciebie.

 

:angry: Mam nadzieję że przeniesienia napędu nie położyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...