Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akumulator


Andrzej330
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jaki i jakiej wartości akumulator był fabrycznie zakładany do Serenki 1.6? Obecnie mam założony delphi 45 Ah i muszę zmienić, a wydaje mi się, że powinien iść ciut mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Obecnie mam założony delphi 45 Ah i muszę zmienić, a wydaje mi się, że powinien iść ciut mocniejszy.
mam to samo mam zalozona 45 i wydeje misie ze jest za slaby chociaz auto jezdi na swiatlach + klima osweitlenie w srodku i narazie daje rady... ciekawe jak dlugo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za słaby to może nie jest, jeśli nie używało się świateł w dzień, nie ma się zbyt dużo sprzętu (wzmak, tuba, lodówka itp.). Jednakże przy podłączaniu różnych rzeczy jest chyba za mały. Mojemu obecnemu akumulatorowi leci już 6 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o firmie Akuma chyba czeskiej produkującej akumulatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Co myślicie o firmie Akuma chyba czeskiej produkującej akumulatory?

Kolega miał i nie narzekał.

 

Ja w NX'ie 1.6 mam Centrę Futura 62Ah i jest naprawdę dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję takowy zakupić, bo jest w przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

BLUETEC według katalogu Centry do seren benzynowych należy założyć akumulator 60Ah i o prądzie rozruchowym 390A.Piszesz ,że ginie Ci prąd przed rozrusznikiem sprawdź czy przewód akumulatora nie obruszał się w klemie i w uchu którym mocowany jest do rozrusznika i koniecznie sprawdź akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info! Akumulator jest funkiel nówka nieśmigana czyli to odpada. Kable też posprawdzane - wszystko siedzi jak trzeba na miejscu. Raz na 5-10 razy nie odpala tzn brak jest jakiejkolwiek reakcji po przekręceniu kluczyka. Kontrolki nie przygasają, słychać tylko cyknięcie przekaźników i nic. Wystarczy odczekać kilka godzin i zapala bez problemu. Można go też odpalić na "pych" po czym też pali bez zarzutu. Jutro oddaję go do elektryka -zobaczymy co powie. Ponoć kabel, który idzie od stacyjki do rozrusznika (sterujący) potrafi się wewnątrz utlenić i nie podaje wtedy prądu o właściwej mocy... Ja tam stawiam na automat przy rozruszniku, albo szczotki. Nie ma co gdybać - jutro się okaże!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś coś takiego miałem w Peugeocie przyczyną była mała kostka odpowiadająca za prąd na rozruszniku okazało się że pasowała od poloneza więc koszt był nędzny ale jak to jest w serenach to niewiem. Jak się co nie co znasz na elektryce poszukaj kostki odpowiadającej za rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info! Akumulator jest funkiel nówka nieśmigana czyli to odpada. Kable też posprawdzane - wszystko siedzi jak trzeba na miejscu. Raz na 5-10 razy nie odpala tzn brak jest jakiejkolwiek reakcji po przekręceniu kluczyka. Kontrolki nie przygasają, słychać tylko cyknięcie przekaźników i nic. Wystarczy odczekać kilka godzin i zapala bez problemu. Można go też odpalić na "pych" po czym też pali bez zarzutu. Jutro oddaję go do elektryka -zobaczymy co powie. Ponoć kabel, który idzie od stacyjki do rozrusznika (sterujący) potrafi się wewnątrz utlenić i nie podaje wtedy prądu o właściwej mocy... Ja tam stawiam na automat przy rozruszniku, albo szczotki. Nie ma co gdybać - jutro się okaże!

Skoro ginie Ci zanim dotrze do rozrusznika to elementy rozrusznika typu bendiks odpadają. Jak piszesz albo to przewód albo stacyjka zaczyna siadać. Może powodem też być przewód masowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz BONZO - niby tak, ale wyraźnie słychać przekaźniki po przekręceniu stacyjki w pozycję rozruchu - czyli prąd ze stacyjki wyłazi... Zobaczymy co stwierdzi elektryk.

Tak wogóle to miałem Cię pytac o to czy robiłeś już jakies ruchy w kierunku wyboru między boxem a przyczepka - mówię Ci - BOX!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podbny problem w oplu movano i tak jak u ciebie na desce nic nie przygasalo a cykanie przekaznikow bylo slychac, problemem byl zawieszajacy sie bendix w rozruszniku wiec podejrzewam ze u ciebie bedzie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może być bendiks skoro pisze, że jak tak się mu dzieje to nawet nie dochodzi mu prąd do niego (nie ma go na przewodzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRODZY PANOWIE! PO PROBLEMIE! - ani bendix, ani elektromagnes, ani kostka w stacyjce, ani kable. To były szczotki, a właściwie ich brak. Przy okazji ich wymiany wszystko wyczyszczone i podokręcane. Teraz rozrusznik kreci, że aż miło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

ahahah panowie mowiac o kosztach to wczoraj sobie pojechalem do suchej do kolezanki do domku (dokladnie stryszawa:S) no i zaparkowalem autko pod domkiem xD jak sie okazalo w tej okolicy ostnio grasuja kuny takie male fajne zwierzatka ktore lubia cieplo... :D nastepnego dnia sie budze zbieramy sie do wyjazdu i mowie a to ide auto odpalic... :D proba odpalenia a tu zamula pracuje jak diezel i gasnie lol mowie co jest jeszcze raz i to samo 0 mocy, telepie autkiem mowie yyy co jest jaky pracowal na 3 garach... podnosze siedzenia a tam moim oczom ukazuje sie taki oto widok xD

 

dsc00388nh8.th.jpg

 

mowie WTF co jes a tam 3 z 4 kalbi WN porpsotu przegryzione od fajek do aparatu looool :D a ze sucha to torche wiocha to:

- w jedneym serwisie stweirdzili z nie maja czasu (a nic nie robili?!)

- 2gi stwerdizl ze mi wymieni jak im kalbe kupie po czym powiedzal ze w suchej na bank do sereny NIC nie kupie w zywcu albo bielsku oczywisce kupie ale na jutro dopiero lol

 

i brat muysial kupic w katowiacach i mi kable przywiesc xD lol potem 20 min wymiany i auto znow smiga xD takze pozdrawiam kuny leśne! jak spotkam zabije:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

aha i wdizalem serene w suchej na talbicach KSU ktora lewy bok miala tcaly zmasakrowany jakby go ciagla po scianie przez pare metrow caly byl pogiety od przdou do tylu a szyby byly klejone na TASMIE :D xDDD boski widok... i jak sie wam zepsuje auto w suchej to gwarantuje ze jak sami nie naprawicie to na serwisy nie macie co liczyc :] bo oni tam nie maja czasu albo czesi albo wogole nie wiedza ze istnieja sereny... -_-' zal nad zale!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...