Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Blos vs. Sekwencja


Lobo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupilem juz prawie wszystko (oprucz BLOS`u) do CAI plus BLOS i taki mam plan, ale ostatnio kolezka zaproponowakl mi za ok 1100pln przerobienie mojego lpg na sekwencje(IVgen)

Moje pytanko dolozyc?

Czy zostac przy moim planie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blos z power dolotem i firmowym filtrem wyjdzie ok 600zł, przejście na sekwencje 1100zł, ja bym się nie zastanawiał i przerabiał seknwecje, Blos owszem ale do 1,4 - 1,6 a nie do GT... ew do dupowoza 2.0... Ale nie do auta które chce siędłubać no chyba że ktoś zrobi tak jak ja czyli Blosa na czas zmagań zastępuje się krótką alu rurką 70mm :)

 

Przy sekwencji nie podoba mi się mnogość tych przewodów i inych dupereli, BLos pod tym względem wypada bezawaryjnie i znacznie prościej i estetyczniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, na lpg chce sobie "latac traski" wiecie ekono a to ze tak powiem szybkiej jazdy, wyprzedzania itp PB. W tej chwili zwezka w dolocie straszna. zakupilem stozek, czekam na rury i kolanka i laczniki, i dalej wlanie nie wiem albo Blos i mysle nad wydechem OK.1500pln, albo sekwencja a wydech dopiero przy dobrych wiatrach na jesieni albo wiosna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLOS do ok 5500 obr.min praktycznie nie będzie wprowadzał żadnych strat w twojej GT powyżej tych obrotów znacznie się one spotęgują... wydaje mi się żeby kogoś wyprzedzić na trasie na benzynie to do 5000-5500 obr.min to akurat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz cooba ty dla mnie guru

Poczekac z tym lpg??

sekwencja??

wiesz dupe ci zawracam juz od jakiegos czasu ;)

Pomyslec o sekwencji??

A wydech do gt jakie koszta bys pomyslal??

 

Po prostu sie zastanawiam. lpg ma byc do ekonomiki!

"tjuningowanie" bryki na lpg dla mnie nie ma sensu.

Przelaczam na PB i ogien, a jak jade np na wakacje to 17pln/100km i jest bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech W El-tecu wyjdzie ok 1500-1550zł od dwururki po sam koniec z końcowym przelotowo komorowych, będzie męski dźwięk choć głowy urywać nie będzie...

 

Ja u siebie robię tak że będe mieć blosa a na czas jakiś wyścigów czy coś będe go zastępować rurką, moim zdaniem szkoda jeszcze bardziej rozgrzebywać wiązki elektrycznej pod montaż sekwencji to raz a dwa że nie pokoi mnie jak się robi dziury w kolektorze ssącym pod wtryski od gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja tak mysle.... sekwencja to jednak ingerecja w budowe silnika

Myslisz ze tak by bylo spoko, tzn. Blos+CAI+wydech??

Oczywiscie plus strojenie SMT6 z JC za pare groszy ;)

na PB bedzie chodzic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem sekwencję w sunnym gti.Wszystko cacy i ładnie się stroi- ale mapa była tylko do 6000 obrotów- potem constns :(, ale z tego co wiem nowsze instalki są już bardziej rozbudowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że BLOS ok 5KM będzie zabierać na benzynie... to jest do przyjęcia na czas morderczych wyścigów czy jakiś imprez motoryzacyjnych co za problem jest go zdemontować... Najtańsze i sprawdzone rozwiązanie, puki co to szkoda pchać kasy w sekwencję, wydech przyniesie więcej pożytku - w końcu to SR20 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morderczo sie scigac raczej nie bede...... ;)

Czyli lece po blosika po 10.06 i sprobuje sam poskladac na strojenie do Ciebie Coob, chyba ze wolisz sam poskladac....

No i jak pogoda sie poprawi to montuje tego byka K&N :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz zapłaciłes to hmmm troche późno.

 

 

Musisz odpowiedzieć na kilka prostych pytań.

 

Ile km robisz rocznie?

Jak czesto się ścigasz?

Czy ta instalka jest nowa, używana, czy Ci ją w cenie poskłada itp.

 

Masz jeszcze opcję dwóch dolotów. Żeby na benzynie nie tracić kilku Nm na gilotynkę blosa.

 

Przełanczanie na pb żeby wyprzedzić :D:D:D widać ze masz mikser;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja się podepnę pod temat. Co prawda u mnie nie ma dylematu blos czy sekwencja, bo mam to drugie, ale mam pytanie:

Czy do sekwencji można spokojnie zakładać CAI? Czy może nie będzie to współpracować?

Słyszałem, że może zdmuchiwać płomien gazu...? Prawda to? :(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do sekwencji można spokojnie zakładać CAI? Czy może nie będzie to współpracować?

Sekwencja obsługuje nawet auta wyposażone albo doposażone w TURBO więc jakie zdmuchiwanie płomienia gazu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie właśnie. Dzięki johny_fellow i Coobcio za rozwianie wątpliwości. :D

Teraz mam jeszcze parę napraw do zrobienia - klime uszczelnić i nabić, klocki+tarcze przód, wymienić lewy przegub ( czeka w szafie firmy SPIDAN. dobre to? ), i możnaby zawias z przodu wymienić ( wow wyszło dużo :030: ).

Ale zrobię dolot i EGR jak się z tym uporam. A może gdzieś po drodze bo mułek mi się zrobił z nissana. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. BYlem u kilku specow, intensywnie zawracalem glowe pytaniami Coobciowi i jednak wrzuce sekwencje. moze kiedys stac mnie bedzie zeby uturbic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam zakupilem juz prawie wszystko (oprucz BLOS`u) do CAI plus BLOS i taki mam plan, ale ostatnio kolezka zaproponowakl mi za ok 1100pln przerobienie mojego lpg na sekwencje(IVgen)

Moje pytanko dolozyc?

Czy zostac przy moim planie.....

 

mam takie same pytanie na dniach bede zakladal blosa stad mam pytanie posiadam auto Citroen Zx 1.6 65 kw 88 konie czy reduktor lovato do 90kw elektr rg92 i 128koni starszy czy moze lepszy ten lovato do 140kw???? Tak samo czy starczy przewod od butli do parownika fi6 czy musi byc fi8? Pytam o to bo mowia ze parownik musi byc mocny aby podawal odpowiednio duza dawke gazu szczegolnie powyzej 4tys obrotow.Czekam na odpowiedz

P.S.

Czy do blosai instalcji reduktora bedzie potrzebny elektrozawor o filtr gazu

Edytowane przez szynas222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...