Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Olej w skrzyni biegów


t-olo

Rekomendowane odpowiedzi

SORKI ALE TO DLA MNIE WAŻNE DLATEGO POWTARZAM TEMAT. Witam Wszystkich. Mam pytanie. Mam P12 2002 r. 2.2 cdi. Ostatnio byłem na przeglądzie i okazało się, że brakuje mi oleju w skrzyni biegów. Okazało się, że przez odpowietrznik (do skrzyni taka dość długa rurka jest przyłączona) wyrzuca mi olej ze skrzyni. Fakt, że nie była ona przyczepiona w miejscu fabrycznym (wisiała na zbiorniczku do płynu hamulcowego) i olej zalał mi cały bok silnika. Dolali mi oleju i przymocowali rurkę we właściwym dla niej miejscu. Dziś zaglądam i dalej wali olejem z tej rurki, choć jest na swoim miejscu. Czy może wie ktos z Was czemu tak się dzieje???? Może muszę odpowietrznik wymienić w skrzyni albo...... Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrznik to taki zaworek. U Ciebie pewnie juz go nie ma tylko jest włąsnie ten wężyk. Skoro wywala nim olej to i ujdzie powietrze.

 

Na jakim przegladzie, gdzie?

Masz tam korek wlewu oleju do skrzyni? Odkręcali go? Sprawdzali przez niego czy lali odpowietrznikiem? Widziałeś czy nie masz pojecia jak robili?

 

Może ten wężyk ktoś wcisnął za głęboko. Może dolali Ci odpowietrznikiem i reszte z rurki wywaliłes.

 

Profil nie jest z d*py wymysłem wiec go uzupełnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lali to nie widziałem. Ale zanim stwierdzili brak oleju w skrzyni (ok 1 l) to właśnie pod autem miałem czasami plamę oleju. I właśnie z tej rurki mi za***prza olej. Tak jak juz pisałem zarąbało mi cały blok silnika z jednej strony (od kierowcy) ale wężyk leżał na zbiorniczku od płynu hamulcowego. Jak go przyczepili we właściwe miejsce to myślałem, że będzie oko, a tu dalej wali z tej rurki olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby literka brakowało to i literek dolali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...