Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

BLACHY Z TYŁU SUUNY-ego


t-olo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę odgrzewam kotleta ale przymierzam sie do robienia nadkoli z tyłu u mnie w sunnym i szukam reperaturek.

Przeglądam neta i np na allegro jest kilka aukcji KLIK . Czy któryś z forumowiczów kupował u jednego z tych sprzedających blach do nissana i może polecić któregoś z nich? A może znacie jakiś sklep internetowy gdzie kupie reperaturki natyle dobrej jakości że po pół roku nie bede musiał wymieniać ich ponownie?

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hansior, a ile mniej więcej taka robota kosztuje (łącznie z częściami, potem malowaniem itp) ??

Tzn ja będę to robił u znajomego więc nie wiem ile takie coś może kosztować w warsztacie. Mnie to kosztuje 12 zł/100ml lakieru+ cena reperaturek no i robota za którą jeszcze do końca nie wiem ilę zapłacę...a u lakiernika...nie pytałem się szczerze mówiąc ale poszukaj w szukajce bo tam chłopaki pisali ile dawali za robotę przy blachach w sunnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w nissanku tez gnije dupcia. progi to sie sypia jak niewiem co i reperaturki mam do wymiany i prawdopodobnie pol podlogi zwlaszcza tylnia czesc. pytalem blacharza ile mi wezmie za to to troszke mnie dobil.zaledwie 1500zl z lakierowaniem i konserwacje.tragedia:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hansior, a ile mniej więcej taka robota kosztuje (łącznie z częściami, potem malowaniem itp) ??

 

 

 

U mnie (w Łodzi) robione było:

 

- spawanie nadkoli;

- wymiana 2 progów;

- jedna reperaturka;

- wszystko polakierowane;

- całkowite zabezpieczenie podwozia fluidolem.

 

koszt - 1570 zł.

 

Teraz jest ok.

 

Pozdrawiam,

flo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest spora roznica w progach do y10 a 4d n14 na allegro jest gosc co to dorabia i pisal ze jest troche inna forma u mnie zgnily : progi, nadkola tyl, z przodu w podlodze przy przetloczeniach na podnosnik dwie dziury, klapa tyl juz raz robiona 3ma sie niezle ogolnie to niezle gnija tylko nadkola z tylu zdrowe w porownaniu do n14 to zero rdzy bo z tylu jest belka i niema kolumn amor osobno sprezyna osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja robilem 2 kielichy tylne z czego jeden rozdarty a drugi ladnie pognity (fotki gdzies powyzej)

 

plus progi z tylu pozarte, dziura w podlodze z tylu, konserwacja tych elementow

 

zaplacilem jakies 500 zl z kawalkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin42p

witam. u mnie oba amorki wpadły do środka. troche gdzie sie jeszcze dało so pospawalem i jest ok. a nie wiecie czy mozna kupic całe te kielichy, ewentualnie ćwiartki???? ale interesują mnie nowe bo kupując używane moge trafic na to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. u mnie oba amorki wpadły do środka. troche gdzie sie jeszcze dało so pospawalem i jest ok. a nie wiecie czy mozna kupic całe te kielichy, ewentualnie ćwiartki???? ale interesują mnie nowe bo kupując używane moge trafic na to samo

 

szczerze wątpię żebyś cokolwiek z wymienionych części kupił nowe. Zostają szroty, do sunnego parę lat temu wstawiałem całą ćwiartkę - dałem chyba 150 zł za stan idealny. Trzeba trochę poszukać, najlepiej osobiście bo od razu możesz zweryfikować stan interesujących cię części.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam takie pytanie do Was moze ktos juz kiedys to przerabial w sloneczku. Zabralem sie za blacharke samodzielnie i niestety mam problem tylne reperaturki nie pasuja mi tak jak bym chcial, a dokladniej w miejscu gdzie przychodzi plastikowa listwa. Wyciecie na listwe w reperaturce wychodzi mi okolo 3-4mm wyzej niz wyciecie na drzwiach i nie wiem co zle robie. Dodam ze reperaturkle zakladam na prog a nie do srodka. Moze ktos w tym ma jakies doswiadczenie i mogl by mi pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No niestety i ja też jestem zmuszony cos zrobić z progami i nadkolami, wyszła rdza po zimie. Zastanawiam się czy warto włożyc w blacharkę trochę kasy np. reparaturki progów i nadkoli, zakonserwowac i zalakierowac. Tylko nie wiem ile wytrzyma tak ta blacha? Nie chce mi się zmieniac samochodu, a z mojego Y10 jestem raczej zadowolony, silnik jest dobry, nie sprawia problemów. czy dac temu spokój, jakies blaszki wstawic, bo i tak będzie się sypac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi tez tyl troche polecial i zastanawiam sie czy tak jak wyzej koledzy wstawiac poszczegolne blachy itd. Znalazlem u takiego jednego klijeta na podworku soniacza z opcietym przodem zobaczylem tyl i zdziwienie mnie wallo jak tam wszystko bylo jak nowe i po rozmowie za caly tyl sprzedal by mi za 400zl i to nawet w takim samym koloze i mysle ze to by taniej bylo niz kupowac wszystkie blachy oddzielnie tu mail bym tylko caly ty do przelozenie i letko pomalowac tylko nie wiem czy taka przekladka to dobre rozwiazanie i pytam co zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kevin1986

u mnie to wyglądało mniej wiecej w ten sposób

 

 

20090207(004).jpg

 

wymiana progu całego (www.allegro.pl nowy próg z przesyłką 109 zl ) + wymiana z konserwacją 200 zł

 

natomiast podłoga wyglądała tak

 

ABCD0004.JPG

 

 

ABCD0005.JPG

 

koszt wstawienie nowej + naspawki wzmacniające podłużnicę 100 zł z materiałem

 

i taka mała ciekawostka ;] "kiedyś się szyby otwierały a teraz ?"

 

 

20090207(011).jpg

 

 

ABCD0007.JPG

 

efekt zadawalający ;] no i jeśli macie problem ze słupkami to przedstawiam jaki efekt udało mi się osiągnać w 15 minut małym wkładem okolo 13 zł ;]

 

 

ABCD0013.JPG

 

wszelkie pytania na gygy a jeśli jest ktoś z okolic Bydgoszczy to mam godnego polecenia blacharza ;] pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...